Foto van een Ford Fiesta

Ford Fiesta

Van Project Bobcat tot meer dan 22 miljoen verkochte Fiesta's.12

Uitgezocht op 23 oktober 2026 met 30 bronnen

In één oogopslag

0150300
40–212 hpVermogen
07501,500
715–1.267 kgGewicht

De koraalrode boog beslaat de hele familie, van de rustigste tot de wildste versie.128

Motor
Van Valencia/Kent tot CVH, Zetec en Duratec; diesels, EcoBoost en 48V-hybrides129
Motor- en aandrijflay-out
Motor voorin, voorwielaandrijving2
Versnellingsbak
Handgeschakeld met 4–6 versnellingen; CVT; automaat met 4/6 versnellingen; DCT met 6/7 versnellingen469
Productielocatie
Vroege modellen: Almussafes, Spanje; Dagenham, VK. Laatste generatie: Keulen, Duitsland12
Gebouwde exemplaren
Ongeveer 16,7 miljoen gebouwd tot mei 201612

Het verhaal

Project Bobcat moest de Renault 5 en Fiat 127 uitdagen en groeide in 1976 uit tot Ford Europe's eerste multinationale auto met voorwielaandrijving. Ingenieurs in Keulen en Dunton kregen steun van nieuwe fabrieken in Valencia en Bordeaux.13

1976: Fiesta verschijnt in Frankrijk en Duitsland19761983: Vijf versnellingen en CVH voor de Mk219831989: Vijf deuren en de XR2i met injectie19892013: Turbo ST: 197 pk op hoog octaangehalte20132016: ST200: 212 pk met overboost20162018: ST krijgt drie cilinders; VS slaat hem over20182020: 48-volt ondersteuning doet zijn intrede in de Fiesta2020 Ford Fiesta (first generation) (Mk1): 1976–1983Mk1Ford Fiesta (second generation) (Mk2): 1983–1989Mk2Ford Fiesta (third generation) (BE13): 1989–1997BE13Ford Fiesta (fourth generation) (BE91): 1995–2002 (Europe)BE91Ford Fiesta (fifth generation) (BE256): 2002–2008 (Europe); to 2014 (Brazil)BE256Ford Fiesta (seventh generation) (B479): 2017–2023B479 19801990200020102020
GeneratiesMijlpalen124591321
Toon de cijfers
JaarWat er gebeurde
1976–1983Ford Fiesta (first generation) (Mk1)
1983–1989Ford Fiesta (second generation) (Mk2)
1989–1997Ford Fiesta (third generation) (BE13)
1995–2002 (Europe)Ford Fiesta (fourth generation) (BE91)
2002–2008 (Europe); to 2014 (Brazil)Ford Fiesta (fifth generation) (BE256)
2017–2023Ford Fiesta (seventh generation) (B479)
1976Fiesta verschijnt in Frankrijk en Duitsland
1983Vijf versnellingen en CVH voor de Mk2
1989Vijf deuren en de XR2i met injectie
2013Turbo ST: 197 pk op hoog octaangehalte
2016ST200: 212 pk met overboost
2018ST krijgt drie cilinders; VS slaat hem over
202048-volt ondersteuning doet zijn intrede in de Fiesta
  1. 1976

    Fiesta verschijnt in Frankrijk en Duitsland

    De verkoop begint in september in Frankrijk en Duitsland; het VK volgt in 1977. De eerste Noord-Amerikaanse verkoop loopt over de modeljaren 1978–1980.2

  2. 1983

    Vijf versnellingen en CVH voor de Mk2

    Dankzij een bredere voorkant passen nu vijfversnellingsbakken en CVH-motoren; deze generatie krijgt ook de eerste diesel in de Fiesta.24

  3. 1989

    Vijf deuren en de XR2i met injectie

    De Mk3 krijgt er een vijfdeurs hatchback en de XR2i met brandstofinjectie bij. Later blijft hij tot 1997 voortleven als Fiesta Classic.25

  4. 2013

    Turbo ST: 197 pk op hoog octaangehalte

    De Noord-Amerikaanse ST uit 2014 heeft een 1,6-liter viercilinder met 20 seconden overboost. Voor het volle vermogen is benzine met een hoog octaangehalte nodig; tests met 93 octaan leveren 25 mpg op.67

  5. 2016

    ST200: 212 pk met overboost

    De Europese ST200 levert met overboost 212 pk en 320 Nm. De eindoverbrenging is korter: 4.06:1 in plaats van 3.82:1.68

  6. 2018

    ST krijgt drie cilinders; VS slaat hem over

    Een compleet nieuwe 1,5-liter EcoBoost-driecilinder behoudt zijn 197 pk, krijgt cilinderuitschakeling en is leverbaar met een sperdifferentieel. De nieuwe ST komt niet naar de VS.910

  7. 2020

    48-volt ondersteuning doet zijn intrede in de Fiesta

    In juli verschijnen mild hybrids met een 1,0-liter EcoBoost en 124 of 153 pk, ondersteund door een 48-voltaccu en een riemaangedreven startmotor/generator.911

Alle generaties

Vermogen door de jaren heen

Van 40 hp naar 212 hp in 40 jaar.

0100200300 19801990200020102020 hp 1976 · 40 hp · 950 Valencia met lage compressie1981 · 84 hp · XR2 1.6 Kent1984 · 96 hp · Mk2 XR2 1.6 CVH1990 · 131 hp · RS Turbo1992 · 128 hp · RS1800 1.8 Zetec2004 · 148 hp · ST 2.0 Duratec (debuut in Genève)2011 · 132 hp · Sport+ 1.6 Ti-VCT2013 · 197 hp · ST 1.6 EcoBoost (overboost)2016 · 212 hp · ST200 (overboost)2018 · 197 hp · ST 1.5 EcoBoost-driecilinder2020 · 124 hp · 1.0 EcoBoost mild hybrid, 124 pk2020 · 153 hp · 1.0 EcoBoost mild hybrid, 153 pk 212 hp ST200 (overboost) 40 hp 950 Valencia met lage compressie
1345689111314
Toon de cijfers
JaarVermogen (hp)Model
197640950 Valencia met lage compressie
198184XR2 1.6 Kent
198496Mk2 XR2 1.6 CVH
1990131RS Turbo
1992128RS1800 1.8 Zetec
2004148ST 2.0 Duratec (debuut in Genève)
2011132Sport+ 1.6 Ti-VCT
2013197ST 1.6 EcoBoost (overboost)
2016212ST200 (overboost)
2018197ST 1.5 EcoBoost-driecilinder
20201241.0 EcoBoost mild hybrid, 124 pk
20201531.0 EcoBoost mild hybrid, 153 pk

Versies

12 versies die je moet kennen, met hun vermogen.

  • Base, Popular, L, GL, Ghia, S and Bravo

    Standaardversie

    Base, Popular, L, GL, Ghia, S and Bravo

    1976–1983

  • Trend, Cool & Connect, Titanium, Vignale, ST-Line, Active

    Standaardversie

    Trend, Cool & Connect, Titanium, Vignale, ST-Line, Active

    2017–2023

  • Si, Zetec S, S1600/Sport+ and Red/Black Editions

    Sportversie

    Si, Zetec S, S1600/Sport+ and Red/Black Editions

  • Supersport and first-generation XR2

    Sportversie

    Supersport and first-generation XR2

    1980–1983

  • Second-generation XR2 and Turbo Technics

    Sportversie

    Second-generation XR2 and Turbo Technics

    1984–1989

  • XR2i, RS Turbo and RS1800

    Sportversie

    XR2i, RS Turbo and RS1800

  • ST/XR4, ST 500 and Mountune

    Sportversie

    ST/XR4, ST 500 and Mountune

  • ST 1.6 EcoBoost

    Sportversie

    ST 1.6 EcoBoost

    197 hp
  • ST 1.5 EcoBoost

    Sportversie

    ST 1.5 EcoBoost

    2018–2023

    197 hp
  • Gelimiteerde editie

    ST200

    197 hp
  • Gelimiteerde editie

    ST Performance Edition

    2019

    197 hp

    600 gebouwd

  • Gelimiteerde editie

    ST Edition

    2020

    197 hp

Zo herken je hem

Let op

  • Mk1: hoekige driedeurs hatchback; gewone Europese uitvoeringen hebben kleine rechthoekige koplampen.115
  • Mk2: de koplampen lopen om de voorhoeken heen, onder een bollere motorkap.4
  • Ontwerp uit 2008: schuin naar achteren lopende koplampen en een grote, omgekeerd trapeziumvormige onderste grille.20
  • Hatchback uit 2008: hooggeplaatste achterlichten in de hoeken, boven een donkergrijze onderste diffuser.20
  • Active: dakrails, extra bodemvrijheid en beschermende bekleding langs de zijkanten.16

Jaar voor jaar

  1. Late 1981

    De bumpers van de eerste generatie werden groter om aan de aangescherpte crashnormen te voldoen.1

  2. 1983

    De tweede generatie kreeg een vernieuwde neus met om de hoeken lopende koplampen.4

  3. 1993

    De auto's van de derde generatie kregen aangepaste buitenspiegels en nieuwe wieldopontwerpen.5

  4. 1999

    Bij de facelift van de vierde generatie kreeg de auto een neus in Focus-stijl, nieuwe bumpers en andere wielontwerpen.21

  5. 2013 Europe / 2014 US

    Een nieuwe trapeziumvormige grille markeert de facelift van de zesde generatie.6

  6. 2022

    De facelift herken je aan een nieuwe voorbumper en standaard ledkoplampen; hogere uitvoeringen kregen matrix-leds.911

Tegen zijn rivalen

  • Peugeot 208 GTi

    Fiesta vs. Peugeot 208 GTi

    Rondetijd Anglesey lager is beter

    Fiesta68,7 s
    Peugeot 208 GTi69 s
    23
  • Fiesta vs. Renaultsport Clio 200 EDC Lux

    Rondetijd Anglesey lager is beter

    Fiesta68,7 s
    Renaultsport Clio 200 EDC Lux69,7 s
    23

Prijzen

NieuwprijsVeilingverkoop
US$ 0US$ 10KUS$ 20KUS$ 30K 2010201520202025 2011 · US$ 13.995 · Amerikaanse basisprijs2014 · US$ 22.195 · Amerikaanse basisprijs ST2014 · US$ 24.985 · Amerikaanse ST zoals getest2019 · US$ 20.400 · Britse ST met 2 deuren, omgerekend bedrag in USD 2022 · US$ 1.900 · Aangepast project uit 1978 met 4 versnellingen, tellerstand 63k mi, BaT2026 · US$ 16.750 · ST uit 2016, 29k mijl, BaT2026 · US$ 7.400 · Fiesta ST uit 2014, 115k mijl, BaT US$ 16,8K BaT, 2026
71022282930
Toon de cijfers
JaarPrijsBedragDetail
2011NieuwprijsUS$ 13.995Amerikaanse basisprijs
2014NieuwprijsUS$ 22.195Amerikaanse basisprijs ST
2014NieuwprijsUS$ 24.985Amerikaanse ST zoals getest
2019NieuwprijsUS$ 20.400Britse ST met 2 deuren, omgerekend bedrag in USD
2022VeilingverkoopUS$ 1.900Aangepast project uit 1978 met 4 versnellingen, tellerstand 63k mi, BaT
2026VeilingverkoopUS$ 16.750ST uit 2016, 29k mijl, BaT
2026VeilingverkoopUS$ 7.400Fiesta ST uit 2014, 115k mijl, BaT

De rest van het verhaal staat in de app

Het volledige dossier vertelt waarom elke versie ertoe doet, welke legende achter de auto zit en waar je op moet letten voor je er een koopt.

  • Versies

    • Waarom elk van de 12 versies ertoe doet
  • Legende

    • 13 verhalen uit de legende
    • “475 zeges uit 3,147 starts”
    • “22 miljoen verkocht voordat de lijn stilviel”
  • Generaties

    • Het verhaal van elk van de 7 generaties
  • Markt

    • 5 dingen om te checken voor je er een koopt
Lees het volledige dossier in SPOT

SPOT is gratis op iPhone. Volledige modeldossiers krijg je met SPOT Plus.

Bronnen

Elk feit op deze pagina linkt naar de bron waarop het steunt.

Bekijk alle 30 bronnen
  1. Ford Fiesta (first generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  2. Ford Fiesta - Wikipedia en.wikipedia.org
  3. Fast Fiestas - Quaife Looks Back at the history of Ford's hot hatch quaife.co.uk
  4. Ford Fiesta (second generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  5. Ford Fiesta (third generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  6. Ford Fiesta (sixth generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  7. 2014 Ford Fiesta ST Tested: It's a Party All Right caranddriver.com
  8. First Drive: 2017 Ford Fiesta ST200 caranddriver.com
  9. Ford Fiesta (seventh generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  10. 2018 Ford Fiesta ST: Smaller Engine, Even More Fun caranddriver.com
  11. Used Ford Fiesta (Mk7 2017-2023) buyers guide: a solid second-hand supermini | Auto Express autoexpress.co.uk
  12. 40 Jahre Ford Fiesta: vom "Bobcat" zu Europas beliebtestem Kleinwagen | Presseportal presseportal.de
  13. Ford Fiesta (fifth generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  14. Ford Fiesta Sport+ 1.6 Ti-VCT upgraded to 134 PS - paultan.org paultan.org
  15. 1982 Ford Fiesta XR2 For Sale by Auction themarket.co.uk
  16. Start frei für den neuen Ford Fiesta: Markteinführung am 8. Juli - Preisliste ... | Presseportal presseportal.de
  17. Ford Fiesta Red and Black Editions revealed | Auto Express autoexpress.co.uk
  18. 1987 Ford Fiesta XR2 For Sale by Auction themarket.co.uk
  19. Limited-run Ford Fiesta ST Edition sprints in | Carbuyer carbuyer.co.uk
  20. Ford Fiesta: design story - Car Body Design carbodydesign.com
  21. Ford Fiesta (fourth generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  22. 2011 Ford Fiesta (U.S. Spec) First Drive - Motor Trend motortrend.com
  23. Ford Fiesta ST vs Peugeot 208 GTi vs Renault Clio RS: 2013 group test | Auto Express autoexpress.co.uk
  24. Ein Erfolgstyp sagt Goodbye: Ford Fiesta WRC blickt auf drei WM-Titel und rund 475 ... | Presseportal presseportal.de
  25. SVENSKA OLSBERGS MSE BYGGER SPECIALGJORD FORD FIESTA FÖR KEN BLOCKS NYA GYMKHANA-FILM | Ford Sverige - Hedin HMC Motor Company AB mynewsdesk.com
  26. Everyday Racers Gather at the Starting Line in High-Performance Dailies forza.net
  27. Ford Fiesta Mk7 common problems (2008-2017) – Haynes Manuals United Kingdom uk.haynes.com
  28. No Reserve: Modified 1978 Ford Fiesta 4-Speed Project for sale on BaT Auctions - sold for $1,900 on April 2, 2022 (Lot #69,546) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  29. 29k-Mile 2016 Ford Fiesta ST for sale on BaT Auctions - sold for $16,750 on August 15, 2026 (Lot #257,997) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  30. 2014 Ford Fiesta ST for sale on BaT Auctions - sold for $7,400 on October 12, 2026 (Lot #267,968) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  • en.wikipedia.org
  • quaife.co.uk
  • caranddriver.com
  • autoexpress.co.uk
  • presseportal.de
  • paultan.org
  • themarket.co.uk
  • carbuyer.co.uk
  • carbodydesign.com
  • motortrend.com
  • mynewsdesk.com
  • forza.net
  • uk.haynes.com
  • bringatrailer.com

Fotoverantwoording