Foto Peugeot Partner

Peugeot Partner

Tepee: lima tempat duduk dan 675 liter, atau ruang kargo 3,000 liter apabila tempat duduk belakang ditanggalkan.1

Dikaji pada 28 Oktober 2026 daripada 28 sumber

Dalam angka

0100200
59–118 hpKuasa
01020
11.4–19.5 s0–100 km/h
0100200
110–180 km/hKelajuan maksimum
0150300
132–300 N·mTork
01,0002,000
1,263–1,679 kgBerat

Lengkung warna koral merangkumi seluruh keluarga, daripada varian paling lembut hingga paling ganas.58

Enjin
Gen 1: petrol 1.4/1.6/1.8 L, diesel 1.6–2.0 L; Tepee menambah petrol 1.2 L dan EV259
Susun atur enjin dan pacuan
Gen 1/Tepee: enjin hadapan melintang, FWD; Electric: FWD2812
Kotak gear
Tepee: manual 5/6 kelajuan atau automatik ETG6; Crossway: automatik Aisin 6 kelajuan1013
Dibuat di
Tepee: Vigo, Sepanyol; Mangualde, Portugal. Crossway: PCMA, Kaluga, Rusia101314

Kisahnya

Dibangunkan bersama Berlingo untuk menggantikan van yang semakin berusia, Partner tiba pada 1996 dengan formula ludospace: satu badan untuk kerja dan kehidupan keluarga. Versi penumpang generasi kedua menggunakan nama Partner Tepee pada 2008.23

GenerasiSebelum dan selepasPeristiwa penting23510122122
Tunjukkan angka
TahunPeristiwa
1985–1992Peugeot 205 Multi
1993–1996Peugeot 205 F
1996–2008 (European passenger version)Peugeot Partner I (I)
2008–2018 (Europe); 2021–2022 (Russia)Peugeot Partner Tepee / Crossway (II)
From 2018Peugeot Rifter
1996Partner dan Berlingo dilancarkan serentak
2003Ushuaïa Grand Raid mendapat pembeza gelinciran terhad
2008Partner yang lebih besar bertukar nama kepada Tepee
2014Tepee meraih 3 bintang Euro NCAP
201722.5 kWh; perlindungan bateri 8 tahun/100,000 km
2018Rifter mengambil alih peranan kereta penumpang di Eropah
2021Crossway menghidupkan semula keluarga ini di Rusia
2024Perjalanan Patagónica sebagai kereta penumpang berakhir
  1. 1996

    Partner dan Berlingo dilancarkan serentak

    Konsep ludospace PSA menggabungkan versi kerja dan keluarga dalam satu badan; Partner dan Berlingo berkongsi platform Citroën ZX.2

  2. 2003

    Ushuaïa Grand Raid mendapat pembeza gelinciran terhad

    Ushuaïa Grand Raid edisi Januari menggabungkan pacuan roda hadapan dengan pembeza gelinciran terhad, kelegaan bumi tambahan 30 mm dan pelindung bawah badan.4

  3. 2008

    Partner yang lebih besar bertukar nama kepada Tepee

    Panjang bertambah daripada 4,137 kepada 4,380 mm apabila model penumpang generasi kedua menggunakan nama Tepee.35

  4. 2014

    Tepee meraih 3 bintang Euro NCAP

    Ujian mencatat perlindungan dewasa 56%, perlindungan kanak-kanak 74%, perlindungan pejalan kaki 63% dan bantuan keselamatan 48%.67

  5. 2017

    22.5 kWh; perlindungan bateri 8 tahun/100,000 km

    Anggaran: 20.5 kWh boleh guna, jarak sebenar 100 km, 205 Wh/km. Cas rumah 8A mengambil masa 15 jam; CHAdeMO pilihan mencapai 80% dalam 30 minit.89

  6. 2018

    Rifter mengambil alih peranan kereta penumpang di Eropah

    Model penumpang generasi seterusnya menjadi Rifter, sementara Partner generasi ketiga diteruskan sebagai van.510

  7. 2021

    Crossway menghidupkan semula keluarga ini di Rusia

    Generasi kedua kembali sebagai Partner Crossway buatan Kaluga; pembeli petrol boleh memilih transmisi automatik Aisin enam kelajuan yang tidak pernah ditawarkan di Eropah.10

  8. 2024

    Perjalanan Patagónica sebagai kereta penumpang berakhir

    Selepas kemunculan pada penghujung 1999, Patagónica Argentina dilaporkan ditarik balik daripada jualan; van Peugeot terus ditawarkan.11

Setiap generasi

Kuasa dari tahun ke tahun

Daripada 74 hp kepada 118 hp dalam 1 tahun.

050100150 200820102012201420162018 hp 2008 · 74 hp · Tepee 1.6 HDi 752008 · 89 hp · Tepee 1.6 petrol 902008 · 107 hp · Tepee 1.6 HDi 1102009 · 118 hp · Tepee 1.6 VTi 1202010 · 91 hp · Tepee 1.6 e-HDi 902010 · 110 hp · Tepee 1.6 HDi, kemas kini 20102012 · 112 hp · Tepee 1.6 HDi 1152015 · 98 hp · Tepee 1.6 BlueHDi 1002015 · 118 hp · Tepee 1.6 BlueHDi 1202016 · 108 hp · Tepee 1.2 PureTech 1102017 · 66 hp · Tepee Electric 118 hp Tepee 1.6 VTi 120 74 hp Tepee 1.6 HDi 75
58
Tunjukkan angka
TahunKuasa kudaModel
200874Tepee 1.6 HDi 75
200889Tepee 1.6 petrol 90
2008107Tepee 1.6 HDi 110
2009118Tepee 1.6 VTi 120
201091Tepee 1.6 e-HDi 90
2010110Tepee 1.6 HDi, kemas kini 2010
2012112Tepee 1.6 HDi 115
201598Tepee 1.6 BlueHDi 100
2015118Tepee 1.6 BlueHDi 120
2016108Tepee 1.2 PureTech 110
201766Tepee Electric

Varian

8 varian yang patut dikenali, berserta kuasanya.

  • Varian standard

    Partner Combi (UK)

    From 2001

  • Varian standard

    Partner Tepee Urban (UK)

    90 hp
  • Varian standard

    Partner Tepee S (UK)

  • Varian standard

    Partner Tepee Active / Allure

    2015

  • Partner Patagónica (Argentina)

    Varian standard

    Partner Patagónica (Argentina)

    1999–2024

  • Partner Tepee Family HDi115

    Varian standard

    Partner Tepee Family HDi115

    2013

    113 hp
  • Partner Tepee Electric

    Varian standard

    Partner Tepee Electric

    2017–2019

    66 hp
  • Edisi terhad

    Partner Ushuaïa Grand Raid

    2003–2008

Cara mengenalinya

Perhatikan

  • Generasi pertama: badan satu ruang dengan muncung yang menyerupai Peugeot 106.2
  • Tepee: badan tinggi berbentuk kotak, pintu sisi gelangsar dan bampar tegap.1
  • Wajah asal Tepee: jeriji besar yang diserlahkan kemasan perak lebar pada model Outdoor.20
  • Tepee keluaran kemudian mempunyai jeriji krom dengan tulisan Peugeot di bahagian atas.7
  • Bumbung Zenith pilihan: 4 panel kaca berwarna yang berasingan.113

Tahun demi tahun

  1. 2003

    Generasi pertama menerima bahagian hadapan berbentuk baharu dan lampu utama yang berbeza.5

  2. 2012–2015

    Lampu utama Tepee menjadi lebih bulat, logo beralih ke bonet, dan varian lebih tinggi mendapat lampu nyalaan siang LED di bawah lampu utama.512

  3. 2015–2018

    Lencana singa Tepee kini berada pada jeriji baharu; lampu kabus dan lampu nyalaan siang LED, jika dipasang, terletak rendah di bucu bampar.1213

  4. 2021 (Argentina)

    Patagónica penumpang menggantikan pintu but import dengan pintu belakang berkembar buatan tempatan.2

Jangan keliru dengan

  • Citroën Berlingo

    Kembar generasi kedua: pada Tepee 2015, perhatikan tulisan Peugeot di atas jeriji krom dan lencana singa di tengah.5713

  • Peugeot Ranch

    Nama Partner generasi pertama di Itali: nama berbeza untuk model yang sama.5

  • Peugeot Rifter

    Mulai 2018, versi penumpang dikenali sebagai Rifter; Partner diteruskan sebagai van, termasuk versi kabin berkembar.5

Berbanding pesaing

  • Partner vs Fiat Doblo Panorama

    Harga permulaan (Rusia) lebih rendah lebih baik

    Partner1,259,000 RUB
    Fiat Doblo Panorama1,455,000 RUB
    10

Harga

Nilai hari ini USD 1.0K–USD 2.6K2627

Harga baharuJualan lelonganNilai hari iniHarga pada skala logaritma
USD 1KUSD 10KUSD 100K 2010201520202025 Nilai hari ini: USD 1,040–USD 2,600 2008 · USD 21,300 · Pengenalan Tepee di Jerman; anggaran USD2015 · USD 26,600 · Confort Portugal; anggaran USD2017 · USD 33,800 · Electric Active Perancis; anggaran USD2017 · USD 36,000 · Electric Allure Perancis; anggaran USD2021 · USD 17,000 · Crossway VTi MT Rusia; anggaran USD2021 · USD 18,900 · Crossway VTi AT Rusia; anggaran USD2021 · USD 17,800 · Crossway HDi MT Rusia; anggaran USD 2008 · 14.500 Euro · Tepee asas Jerman, pengenalan 2008; anggaran EUR ke USD 2024 · USD 2,600 · 2008 1.6 HDI Escapade, jarak 105,061, MST Auctioneers (hammer)2025 · USD 1,210 · Partner 2007; anggaran GBP ke USD, Mathewsons2025 · USD 4,050 · Partner 2009; anggaran GBP ke USD, Mathewsons2026 · USD 1,095 · 2010 Origin Combi 1.4, 102,000 batu, Widnes auction USD 4.1K Mathewsons, 2025
59101316252728
Tunjukkan angka
TahunHargaJumlahButiran
2008Harga pelancaranUSD 21,300Tepee asas Jerman, pengenalan 2008; anggaran EUR ke USD
2008Harga baharuUSD 21,300Pengenalan Tepee di Jerman; anggaran USD
2015Harga baharuUSD 26,600Confort Portugal; anggaran USD
2017Harga baharuUSD 33,800Electric Active Perancis; anggaran USD
2017Harga baharuUSD 36,000Electric Allure Perancis; anggaran USD
2021Harga baharuUSD 17,000Crossway VTi MT Rusia; anggaran USD
2021Harga baharuUSD 18,900Crossway VTi AT Rusia; anggaran USD
2021Harga baharuUSD 17,800Crossway HDi MT Rusia; anggaran USD
2024Jualan lelonganUSD 2,6002008 1.6 HDI Escapade, jarak 105,061, MST Auctioneers (hammer)
2025Jualan lelonganUSD 1,210Partner 2007; anggaran GBP ke USD, Mathewsons
2025Jualan lelonganUSD 4,050Partner 2009; anggaran GBP ke USD, Mathewsons
2026Jualan lelonganUSD 1,0952010 Origin Combi 1.4, 102,000 batu, Widnes auction
2026Nilai hari iniUSD 1,040–USD 2,600

Selebihnya kisah ini ada dalam aplikasi

Profil penuh menerangkan sebab setiap varian penting, legenda di sebalik kereta ini dan perkara yang perlu diperiksa sebelum membelinya.

  • Varian

    • Sebab setiap satu daripada 8 varian itu penting
  • Legenda

    • 10 kisah daripada legendanya
    • “Dua lencana, satu gelaran Van of the Year 1997”
    • “Satu badan untuk kerja dan keluarga pada 1996”
  • Generasi

    • Kisah setiap satu daripada 5 generasi
  • Pasaran

    • 6 perkara untuk diperiksa sebelum beli
    • Ke mana hala tuju harga, dan mengapa
Baca profil penuh dalam SPOT

SPOT percuma di iPhone. Profil kereta lengkap disertakan dengan SPOT Plus.

Sumber

Setiap fakta di halaman ini dipautkan kepada sumber yang menjadi asasnya.

Lihat kesemua 28 sumber
  1. Peugeot Partner Tepee (2008-2018) review | Auto Express autoexpress.co.uk
  2. Citroën Berlingo I - Peugeot Partner I — Wikipédia fr.wikipedia.org
  3. Peugeot Partner 2 d'occasion : alerte fiabilité sur ce ludospace français caradisiac.com
  4. Aux frontières de la découverte - L'argus largus.fr
  5. Peugeot Partner – Wikipedia de.wikipedia.org
  6. Peugeot Partner Tepee MPV (2008-2018) | Carbuyer carbuyer.co.uk
  7. Peugeot Partner Tepee review | CompleteCar.ie completecar.ie
  8. Peugeot Partner Tepee Electric (2017-2020) price and specifications - EV Database ev-database.org
  9. Peugeot Partner Tepee électrique : prix, autonomie, fiche technique automobile-propre.com
  10. Пассажирский Peugeot Partner Crossway для России: цены — Авторевю autoreview.ru
  11. Peugeot deja de vender la Partner Patagónica - AUTOWEB Argentina test.autoweb.com.ar
  12. Peugeot Partner II — Wikipédia fr.wikipedia.org
  13. COCKPIT AUTOMÓVEL: APRESENTAÇÃO: PEUGEOT Partner Tepee (MY2015). Preços. Motores. Equipamento. cockpitautomovel.com
  14. The Peugeot Partner Tepee lets the whole family enjoy the freedom of the open road (UK) theautochannel.com
  15. Peugeot Partner: precios del multipropósito antes de fin de mes cuyomotor.com.ar
  16. Kleintransporter: Peugeot nennt Preise für neuen Partner autoservicepraxis.de
  17. Fiche technique Peugeot Partner Tepee 16 HDi115 FAP Family - L'argus largus.fr
  18. Nuevos Peugeot Bipper y Partner Tepee Style noticias.coches.com
  19. Peugeot Partner Combi 2.0 HDi Escapade - Car Keys carkeys.co.uk
  20. Peugeot Partner Tepee | Auto Express autoexpress.co.uk
  21. Peugeot 205 Multi et F : les raretés de l'utilitaire carjager.com
  22. Peugeot Partner van review 2026 | Auto Express autoexpress.co.uk
  23. Peugeot Partner Tepee Outdoor HDi | Review | Group Test | | Auto Express autoexpress.co.uk
  24. Tous les probl�mes sur Peugeot PARTNER 1996-2008 (250 t�moignages) fiches-auto.fr
  25. Peugeot Partner For Sale & Price Guide | The Classic Valuer theclassicvaluer.com
  26. PEUGEOT 5DR MPV 1.9D mycarcheck.com
  27. Peugeot Partner MPV Combi Diesel Estate 1.6 HDI Escapade 5 dr, Silver, Reg: GUO8 ARZ, 01/93/2008, 5 mstauctioneers.co.uk
  28. LS10 SXX | 2010 Peugeot Partner - Free History Check | UKCarData.co.uk ukcardata.co.uk
  • autoexpress.co.uk
  • fr.wikipedia.org
  • caradisiac.com
  • largus.fr
  • de.wikipedia.org
  • carbuyer.co.uk
  • completecar.ie
  • ev-database.org
  • automobile-propre.com
  • autoreview.ru
  • test.autoweb.com.ar
  • cockpitautomovel.com
  • theautochannel.com
  • cuyomotor.com.ar

Kredit foto