Foto van een Volkswagen Beetle

Volkswagen Beetle

Kever nummer 15,007,034: de auto die in 1972 Ford Model T van de troon stootte als meest geproduceerde auto.1

Uitgezocht op 23 oktober 2026 met 35 bronnen

Ook wel

  • BugEen koosnaam die ook wordt gebruikt voor de Baja Bug, de Kever aangepast voor woestijnraces.1
  • KäferEen van de namen geïnspireerd op het kenmerkende silhouet van de oorspronkelijke Volkswagen.1
  • FuscaEen bijnaam geïnspireerd op de vorm; de A5 voerde hem in Brazilië ook als modelnaam.12
  • VochoEen naam geïnspireerd op de vorm; Volkswagen adverteerde de Kever later in Mexico als “The new Vocho.”12

In één oogopslag

0150300
25–221 hpVermogen
050100
6,7–35 s0–100 km/h
0125250
125–229 km/hTopsnelheid
0200400
66,4–320 N·mKoppel
07501,500
703–1.478 kgGewicht

De koraalrode boog beslaat de hele familie, van de rustigste tot de wildste versie.4891011

Motor
Origineel: luchtgekoelde flat-4; New Beetle: I4/I5/VR5/VR6; A5: 1.2–2.5 L234
Motor- en aandrijflay-out
Origineel: motor achterin/achterwielaandrijving; New Beetle en A5: motor voorin/voorwielaandrijving; RSi: vierwielaandrijving234
Versnellingsbak
Origineel: handgeschakeld met 4 versnellingen, semi-automaat; New Beetle/A5: handgeschakeld met 5/6 versnellingen, automaat, DSG234
Productielocatie
Origineel: Wolfsburg, Duitsland; origineel, New Beetle en A5: Puebla, Mexico129
Gebouwde exemplaren
Origineel: 21,529,464; New Beetle: 1,185,456; A5 (2012–2019): 552,804246

Het verhaal

De oorspronkelijke auto ontstond onder het naziregime als betaalbare auto voor het volk en had een achterin geplaatste, luchtgekoelde boxermotor. De op de Golf gebaseerde New Beetle behield de ronde vorm, maar verhuisde motor en aandrijving naar voren.34

GeneratiesMijlpalen239
Toon de cijfers
JaarWat er gebeurde
1938–2003Volkswagen Beetle (Type 1)
2011–2019Volkswagen Beetle (A5) (5C)
1934Porsche krijgt opdracht voor volksauto
1945Ivan Hirst hervat de civiele productie
1948Nordhoff neemt het roer over
197215,007,034: record van Model T verbroken
1993Injectie voor de Mexicaanse 1600
1998New Beetle haalt de motor naar voren
200321,529,464 origineeltjes en nog 3,000 als afscheid
2011A5 maakt zijn debuut in Puebla
2019Laatste Kever rolt uit Puebla
  1. 1934

    Porsche krijgt opdracht voor volksauto

    Nadat Hitler oproept tot een betaalbare auto voor de massa, krijgt het bureau van Ferdinand Porsche de opdracht een prototype te ontwikkelen.5

  2. 1945

    Ivan Hirst hervat de civiele productie

    Onder Brits toezicht helpt majoor Ivan Hirst Wolfsburg weer op gang. De serieproductie van de civiele Type 1 begint op 27 december.6

  3. 1948

    Nordhoff neemt het roer over

    Heinrich Nordhoff neemt het stokje over nadat de export in 1947 is begonnen. Zijn strategie draait om verkoop, service en een wereldwijde levering van reserveonderdelen voor de Kever.7

  4. 1972

    15,007,034: record van Model T verbroken

    Op 17 februari verbreekt de Kever in Wolfsburg het productierecord van Ford Model T; Volkswagen viert dat met de World Champion-uitvoering.1

  5. 1993

    Injectie voor de Mexicaanse 1600

    De Mexicaanse 1600 sedan krijgt brandstofinjectie, hydraulische klepstoters en een katalysator met lambdasonde.8

  6. 1998

    New Beetle haalt de motor naar voren

    De New Beetle verschijnt voor modeljaar 1998 op het PQ34-platform van de Golf en verruilt de achterin geplaatste motor van het origineel voor voorin geplaatste motor en voorwielaandrijving.34

  7. 2003

    21,529,464 origineeltjes en nog 3,000 als afscheid

    De productie van de originele Kever stopt in Mexico; het afscheid in Puebla bestaat uit een oplage van 3,000 1600i Última Edición-modellen.16

  8. 2011

    A5 maakt zijn debuut in Puebla

    De A5, met zijn lagere daklijn, wordt op 18 april onthuld. Hij staat op het PQ35-platform en wordt gebouwd in Puebla, Mexico.2

  9. 2019

    Laatste Kever rolt uit Puebla

    In juli bouwt Puebla de laatste Kever; de Final Edition SE en SEL, alleen voor de VS, brengen hulde aan de Última Edición uit 2003.9

Alle generaties

Vermogen door de jaren heen

Van 25 hp naar 221 hp in 49 jaar.

0100200300 19501960197019801990200020102020 hp 1952 · 25 hp · 1131 cc Beetle (SAE gross)1965 · 34 hp · 1200 A1998 · 89 hp · New Beetle 1.9 TDI1999 · 150 hp · New Beetle GLS 1.8T2000 · 168 hp · New Beetle 2.3 VR52001 · 221 hp · New Beetle RSi 3.2 VR62002 · 180 hp · New Beetle Turbo S2012 · 200 hp · Beetle 2.0 Turbo2013 · 207 hp · Beetle GSR 2.0 TSI (210 PS)2014 · 170 hp · Beetle 1.8T2019 · 174 hp · Beetle Final Edition 2.0 turbo 221 hp New Beetle RSi 3.2 VR6 25 hp 1131 cc Beetle (SAE gross)
4891011121314
Toon de cijfers
JaarVermogen (hp)Model
1952251131 cc Beetle (SAE gross)
1965341200 A
199889New Beetle 1.9 TDI
1999150New Beetle GLS 1.8T
2000168New Beetle 2.3 VR5
2001221New Beetle RSi 3.2 VR6
2002180New Beetle Turbo S
2012200Beetle 2.0 Turbo
2013207Beetle GSR 2.0 TSI (210 PS)
2014170Beetle 1.8T
2019174Beetle Final Edition 2.0 turbo

Versies

9 versies die je moet kennen, met hun vermogen.

  • Standaardversie

    Beetle 1200 / 1300 / 1500 / 1600

  • 1302 / 1303 Super Beetle

    Standaardversie

    1302 / 1303 Super Beetle

  • Karmann / Hebmüller convertibles

    Standaardversie

    Karmann / Hebmüller convertibles

  • Sportversie

    New Beetle Turbo S

    2002–2004

    180 hp
  • Beetle Dune

    Speciale editie

    Beetle Dune

  • Gelimiteerde editie

    Beetle Fender Edition

    2013

  • Final Edition SE / SEL

    Speciale editie

    Final Edition SE / SEL

    2019

    174 hp
  • 1303 S Yellow-Black Racer / Beetle GSR

    Gelimiteerde editie

    1303 S Yellow-Black Racer / Beetle GSR

    1973 / 2013

  • 1600i Última Edición

    Gelimiteerde editie

    1600i Última Edición

    2003

    3.000 gebouwd

Zo herken je hem

Let op

  • Uitlopende wielkasten en een gebogen daklijn leggen de link tussen de latere Kever en het origineel met de motor achterin.18
  • New Beetle: hoog, rond dak, losse spatborden en grote ronde achterlichten.4
  • Latere Kever: lager dak, langere motorkap en sterker achteroverhellende voorruit dan de New Beetle.19
  • Latere Kever: ronde koplampen; optionele bi-xenonlampen hebben leds langs de buitenrand.19

Jaar voor jaar

  1. 1953 / 1957

    Originele Kever: de gesplitste achterruit werd in 1953 vervangen door een ovale; in 1957 volgden een grotere achterruit en voorruit.8

  2. 1968 model year

    De meeste luchtgekoelde modellen kregen rechtopstaande koplampen, kortere motorkappen en grotere bumpers met een zwarte middenstrip; sommige 1200's behielden de smalle bumpers.15

  3. 1972–1974 (1303)

    De 1303 introduceerde gebogen panoramaruiten en elephant-feet-achterlichten; in 1974 verhuisden de richtingaanwijzers voor naar de bumper.16

  4. 2006 model year

    Facelift van de New Beetle: hoekiger bumpers en wielopeningen, plus aangepaste verlichting en VW-logo's.4

  5. 2012 model year

    De New Beetle maakte plaats voor een bredere, langere vorm met een lager, vlakker dak en een sterker hellende voorruit.414

Verwar hem niet met

  • Converted Beetle cabriolets

    Let op restanten van de daklijn boven de voorruit, de behouden deurstijlen en zijruiten die niet omlaag draaien.15

  • MINI Cooper S

    Let op de luchtinlaat in de neus van de Cooper S en de uitlaten in het midden.18

Tegen zijn rivalen

  • Honda Civic Si (1999)

    Beetle vs. Honda Civic Si (1999)

    0–96.6 km/u lager is beter

    Beetle7,3 s
    Honda Civic Si (1999)7,6 s
    12
  • Acura Integra GS-R

    Beetle vs. Acura Integra GS-R

    Wegligging

    Beetle0,8 g
    Acura Integra GS-R0,8 g
    20
  • MINI Cooper S (2012)

    Beetle vs. MINI Cooper S (2012)

    0–96.6 km/u lager is beter

    Beetle8,3 s
    MINI Cooper S (2012)7,3 s
    18

Prijzen

Waarde nu US$ 19,2K–US$ 32,5K2627

NieuwprijsVeilingverkoopWaarde nuPrijzen op logaritmische schaal
US$ 1KUS$ 10KUS$ 100K 1960197019801990200020102020 Waarde nu: US$ 19.200–US$ 32.500 1952 · US$ 1.600 · Deluxe voor de Duitse markt, prijs in USD1970 · US$ 1.839 · Catalogusprijs in de VS2001 · US$ 80.000 · RSi voor Europa, omgerekend naar USD2002 · US$ 23.950 · New Beetle Turbo S voor de VS, basisprijs2019 · US$ 23.940 · Final Edition-coupé voor de VS2019 · US$ 28.190 · Final Edition-cabriolet voor de VS 1952 · $1600 · Deluxe voor de Duitse markt, modeljaar 1952 (prijs in USD) 2024 · US$ 15.150 · Kever met ovale achterruit uit 1954, 40k miles op de teller, BaT2025 · US$ 13.500 · Super Beetle-cabriolet uit 1979, 88k miles op de teller, BaT2025 · US$ 13.500 · Kever uit 1967, 85k miles op de teller, BaT2025 · US$ 8.888 · New Beetle Turbo S 6-speed uit 2002, 46k miles, BaT2026 · US$ 19.200 · Ovale achterruit uit 1955, 99k km op de teller, Bring a Trailer2026 · US$ 32.500 · Final Edition SEL-cabriolet uit 2019, 5k miles, Bring a Trailer2026 · US$ 11.555 · Beetle TDI uit 2013, 27k miles, BaT2026 · US$ 40.500 · Final Edition SEL-cabriolet uit 2019, 7k miles, BaT2026 · US$ 7.250 · Turbo Fender Edition uit 2013, 103k miles, BaT US$ 40,5K BaT, 2026
91011132526272829303132333435
Toon de cijfers
JaarPrijsBedragDetail
1952IntroductieprijsUS$ 1.600Deluxe voor de Duitse markt, modeljaar 1952 (prijs in USD)
1952NieuwprijsUS$ 1.600Deluxe voor de Duitse markt, prijs in USD
1970NieuwprijsUS$ 1.839Catalogusprijs in de VS
2001NieuwprijsUS$ 80.000RSi voor Europa, omgerekend naar USD
2002NieuwprijsUS$ 23.950New Beetle Turbo S voor de VS, basisprijs
2019NieuwprijsUS$ 23.940Final Edition-coupé voor de VS
2019NieuwprijsUS$ 28.190Final Edition-cabriolet voor de VS
2024VeilingverkoopUS$ 15.150Kever met ovale achterruit uit 1954, 40k miles op de teller, BaT
2025VeilingverkoopUS$ 13.500Super Beetle-cabriolet uit 1979, 88k miles op de teller, BaT
2025VeilingverkoopUS$ 13.500Kever uit 1967, 85k miles op de teller, BaT
2025VeilingverkoopUS$ 8.888New Beetle Turbo S 6-speed uit 2002, 46k miles, BaT
2026VeilingverkoopUS$ 19.200Ovale achterruit uit 1955, 99k km op de teller, Bring a Trailer
2026VeilingverkoopUS$ 32.500Final Edition SEL-cabriolet uit 2019, 5k miles, Bring a Trailer
2026VeilingverkoopUS$ 11.555Beetle TDI uit 2013, 27k miles, BaT
2026VeilingverkoopUS$ 40.500Final Edition SEL-cabriolet uit 2019, 7k miles, BaT
2026VeilingverkoopUS$ 7.250Turbo Fender Edition uit 2013, 103k miles, BaT
2026Waarde nuUS$ 19.200–US$ 32.500

De rest van het verhaal staat in de app

Het volledige dossier vertelt waarom elke versie ertoe doet, welke legende achter de auto zit en waar je op moet letten voor je er een koopt.

  • Versies

    • Waarom elk van de 9 versies ertoe doet
  • Legende

    • 12 verhalen uit de legende
    • “330.1 km/u, maar geen klasse­record”
    • “15,007,034: record van Model T sneuvelt”
  • Generaties

    • Het verhaal van elk van de 3 generaties
  • Markt

    • 2 dingen om te checken voor je er een koopt
    • Waar de prijzen heen gaan, en waarom
Lees het volledige dossier in SPOT

SPOT is gratis op iPhone. Volledige modeldossiers krijg je met SPOT Plus.

Bronnen

Elk feit op deze pagina linkt naar de bron waarop het steunt.

Bekijk alle 35 bronnen
  1. A history of the Volkswagen Beetle vw.com
  2. Volkswagen Beetle (A5) - Wikipedia en.wikipedia.org
  3. Volkswagen Beetle - Wikipedia en.wikipedia.org
  4. Volkswagen New Beetle - Wikipedia en.wikipedia.org
  5. DPMA | Ferdinand Porsche dpma.de
  6. 75 years ago in Wolfsburg: Start of series production of the Volkswagen Beetle | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  7. VW Beetle, the real miracle | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  8. VW Beetle through the years | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  9. Beetle (2011–2019) | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  10. Slow, Simple, Perfect: Driving the 1952 Volkswagen Beetle That Charms Everyone Who Sees It motortrend.com
  11. 2019 VW Beetle Final Edition Review: Saying Bye to the Bug | Automobile Magazine motortrend.com
  12. Cheap Speed: 1999 Honda Civic Si vs. Volkswagen New Beetle GLS 1.8T caranddriver.com
  13. 2002 Volkswagen New Beetle Turbo S caranddriver.com
  14. Volkswagen Beetle Model Years | Volkswagen Beetle Model Year History jdpower.com
  15. VW Beetle Buying Guide: What to Look for Before You Buy heritagepartscentre.com
  16. Beetle (Käfer) 1303 (1972–1975) | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  17. Used Volkswagen Beetle (Mk2, 2011 - 2019) review and buyer's guide | Auto Express autoexpress.co.uk
  18. VW Beetle vs rivals | Group Tests | | Auto Express autoexpress.co.uk
  19. The Beetle - International Driving Presentation | Volkswagen Newsroom volkswagen-newsroom.com
  20. 1999 Volkswagen New Beetle GLS 1.8T — Car and Driver caranddriver.com
  21. The Beetles 2014-2019 – DirtFish dirtfish.com
  22. Global Rallycross Race Report: Los Angeles Round 12 - Andretti Global andrettiglobal.com
  23. Technik - Salzburg Käfer salzburgkaefer.at
  24. Pushing a 2014 Volkswagen Beetle GSR Past 205 MPH on the Bonneville Salt Flats motortrend.com
  25. Volkswagen New Beetle RSi Was One Juiced-Up Bug caranddriver.com
  26. 1955 Volkswagen Beetle for sale on BaT Auctions - sold for $19,200 on September 2, 2026 (Lot #261,067) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  27. 5k-Mile 2019 Volkswagen Beetle Final Edition SEL Convertible for sale on BaT Auctions - sold for $32,500 on August 21, 2026 (Lot #258,994) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  28. With More Than 15 Million Made, This Iconic Car Became the World’s Most Popular on This Day in 1972 smithsonianmag.com
  29. No Reserve: 2013 Volkswagen Beetle Turbo Fender Edition for sale on BaT Auctions - sold for $7,250 on March 10, 2026 (Lot #232,919) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  30. 7k-Mile 2019 Volkswagen Beetle Convertible 2.0T Final Edition SEL for sale on BaT Auctions - sold for $40,500 on April 21, 2026 (Lot #238,874) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  31. No Reserve: 27k-Mile 2013 Volkswagen Beetle TDI for sale on BaT Auctions - sold for $11,555 on September 8, 2026 (Lot #262,025) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  32. No Reserve: 1979 Volkswagen Super Beetle Convertible for sale on BaT Auctions - sold for $13,500 on August 9, 2025 (Lot #204,472) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  33. No Reserve: 1967 Volkswagen Beetle for sale on BaT Auctions - sold for $13,500 on April 8, 2025 (Lot #186,773) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  34. No Reserve: 46k-Mile 2002 Volkswagen New Beetle Turbo S 6-Speed for sale on BaT Auctions - sold for $8,888 on January 30, 2025 (Lot #178,774) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  35. No Reserve: 1954 Volkswagen Beetle for sale on BaT Auctions - sold for $15,150 on March 29, 2024 (Lot #141,377) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  • vw.com
  • en.wikipedia.org
  • dpma.de
  • volkswagen-newsroom.com
  • motortrend.com
  • caranddriver.com
  • jdpower.com
  • heritagepartscentre.com
  • autoexpress.co.uk
  • dirtfish.com
  • andrettiglobal.com
  • salzburgkaefer.at
  • bringatrailer.com
  • smithsonianmag.com

Fotoverantwoording