Foto Abarth 595

Abarth 595

595 Competizione: berakar daripada Fiat 500, menggigit hingga 225 km/j.1

Dikaji pada 30 Oktober 2026 daripada 27 sumber

Dalam angka

0100200
138–178 hpKuasa
0510
6.7–8.1 s0–100 km/h
0125250
205–225 km/hKelajuan maksimum
0150300
206–250 N·mTork
07501,500
1,035–1,160 kgBerat

Lengkung warna koral merangkumi seluruh keluarga, daripada varian paling lembut hingga paling ganas.1510

Enjin
Enjin empat sebaris turbo T-Jet 1.4 L 1368 cc1
Susun atur enjin dan pacuan
Pacuan roda hadapan; jarak roda 2300 mm1
Kotak gear
Manual 5 kelajuan atau transmisi manual automatik MTA dengan penukar gear pada stereng1

Kisahnya

Dibangunkan sebagai naik taraf buatan kilang untuk Fiat 500, 595 dihasilkan dari 2012 hingga 2024. Competizione menambah tempat duduk Sabelt dan ekzos Monza dalam gabungan itu.123

2012: Turismo dan Competizione diperkenalkan20122013: 299 unit sempena ulang tahun ke-5020132015: Competizione menerima turbo Garrett20152021: F595: 50 tahun Formula Italia20212022: Dua trim dan Orange Racing untuk 202320222023: 500e elektrik menyertai barisan model2023 Fiat 500 Topolino: 1936–1955Fiat 500 TopolinoFiat Nuova 500: 1957–1975Fiat Nuova 500Fiat Nuova 500 Abarth: 1957–1971Fiat Abarth 595: 1963–1971Abarth 500 / 500 Custom: 2008–2015Abarth 595: 2012–2024Abarth 595Abarth 500e: 2023– 194019501960197019801990200020102020
GenerasiSebelum dan selepasPeristiwa penting1361718192021
Tunjukkan angka
TahunPeristiwa
1936–1955Fiat 500 Topolino
1957–1975Fiat Nuova 500
1957–1971Fiat Nuova 500 Abarth
1963–1971Fiat Abarth 595
2008–2015Abarth 500 / 500 Custom
2012–2024Abarth 595
2023–Abarth 500e
2012Turismo dan Competizione diperkenalkan
2013299 unit sempena ulang tahun ke-50
2015Competizione menerima turbo Garrett
2021F595: 50 tahun Formula Italia
2022Dua trim dan Orange Racing untuk 2023
2023500e elektrik menyertai barisan model
  1. 2012

    Turismo dan Competizione diperkenalkan

    595 Turismo dan Competizione dilancarkan dengan enjin 1.4 L T-Jet 160 hp, dalam versi hatchback dan boleh tukar.34

  2. 2013

    299 unit sempena ulang tahun ke-50

    Cat tiga lapis kemasan matte serta kulit merah dan putih membezakan edisi 50th Anniversary, yang dihadkan kepada 299 unit di seluruh dunia.5

  3. 2015

    Competizione menerima turbo Garrett

    Competizione berturbo Garrett mencapai 100 km/j dalam 6.7 saat dengan transmisi manual, atau 6.9 saat dengan MTA, serta dilengkapi brek Brembo empat omboh.67

  4. 2021

    F595: 50 tahun Formula Italia

    F595 menandakan ulang tahun ke-50 Formula Italia, dengan kaitan enjin Formula 4 dan empat muncung ekzos Record Monza yang tersusun menegak.8

  5. 2022

    Dua trim dan Orange Racing untuk 2023

    Rangkaian 595 kemudian ditawarkan dengan kuasa 163 hp dalam trim Turismo atau Competizione. Warna Orange Racing turut menyertai katalog 2023.49

  6. 2023

    500e elektrik menyertai barisan model

    Abarth 500e tiba pada 2023 dengan kuasa elektrik, sementara pengeluaran 595 diteruskan.16

Setiap generasi

Kuasa dari tahun ke tahun

Daripada 160 hp kepada 178 hp dalam 3 tahun.

050100150200 201220142016201820202022 hp 2012 · 160 hp · Pelancaran Turismo dan Competizione2015 · 138 hp · Model asas Custom2015 · 158 hp · Yamaha Factory Racing2015 · 178 hp · Naik taraf Competizione2016 · 143 hp · Penyegaran 5952016 · 163 hp · Penyegaran Turismo2019 · 178 hp · Kebangkitan semula Esseesse2020 · 162 hp · Pista, turbo Garrett2021 · 163 hp · F5952022 · 163 hp · Rangkaian Turismo / Competizione 178 hp Naik taraf Competizione 160 hp Pelancaran Turismo dan Competizi…
146810111213
Tunjukkan angka
TahunKuasa kudaModel
2012160Pelancaran Turismo dan Competizione
2015138Model asas Custom
2015158Yamaha Factory Racing
2015178Naik taraf Competizione
2016143Penyegaran 595
2016163Penyegaran Turismo
2019178Kebangkitan semula Esseesse
2020162Pista, turbo Garrett
2021163F595
2022163Rangkaian Turismo / Competizione

Varian

11 varian yang patut dikenali, berserta kuasanya.

  • 595 / Custom

    Varian standard

    595 / Custom

  • Prestasi

    595 Competizione

  • 595 Trofeo

    Edisi khas

    595 Trofeo

    2017

    158 hp
  • Prestasi

    595 Pista (2020 update)

    2020

    162 hp
  • Edisi khas

    595 Yamaha Factory Racing Edition

    2015

    158 hp
  • 595 Esseesse

    Prestasi

    595 Esseesse

    2019

    178 hp
  • F595

    Edisi khas

    F595

    2021

    163 hp
  • Edisi terhad

    595 Monster Energy Yamaha

    2020

  • 595 Scorpioneoro

    Edisi terhad

    595 Scorpioneoro

    2020

  • 595 50th Anniversary

    Edisi terhad

    595 50th Anniversary

    2013

    177 hp

    299 unit dihasilkan

  • Edisi terhad

    595 Trofeo Edition

    2015

    250 unit dihasilkan

Cara mengenalinya

Tahun demi tahun

  1. 2015

    Competizione menerima rim Formula dan brek Brembo yang lebih besar, membezakan model yang dinaik taraf.6

  2. 2016 facelift

    Salur udara hadapan yang lebih besar, lampu belakang baharu, peresap belakang lebih besar dan lampu nyalaan siang LED diperkenalkan; di dalam, skrin sentuh Uconnect menggantikan sistem lama.212

  3. 2017

    Pista diperkenalkan, manakala Trofeo UK menggunakan resipi yang sama dengan rim 17 inci hitam matte serta aksen luaran berwarna.15

  4. 2022

    Competizione ditawarkan pada 695; pilihan 595 termasuk Turismo dan F595, yang mudah dikenal pasti melalui empat muncung ekzos bertindan.14

Jangan keliru dengan

  • Abarth 695

    Dalam rangkaian 2022, spoiler belakang boleh laras 12 posisi daripada Racing Style Pack pilihan hanya ditawarkan pada 695.14

Berbanding pesaing

  • Suzuki Swift Sport

    595 vs Suzuki Swift Sport

    Ujian 0–100 km/j lebih rendah lebih baik

    59510.1 s
    Suzuki Swift Sport8.9 s
    22

Harga

Harga baharu
USD 0USD 10KUSD 20KUSD 30KUSD 40K 2012201420162018202020222024 2012 · USD 28,200 · Turismo UK; GBP/USD ~1.592012 · USD 29,800 · Competizione UK; GBP/USD ~1.592015 · USD 26,700 · Yamaha GBP; USD pada ~1.532017 · USD 22,300 · Trofeo UK; GBP/USD ~1.292019 · USD 21,100 · 595 asas GBP; USD pada ~1.282019 · USD 32,400 · Esseesse GBP; USD pada ~1.282020 · USD 24,500 · Pista GBP; USD pada ~1.282021 · USD 27,800 · F595 manual hatchback GBP; USD pada ~1.372021 · USD 33,300 · F595 automatik boleh tukar GBP; USD pada ~1.372022 · USD 28,100 · 595 asas GBP; USD pada ~1.32
381011131415
Tunjukkan angka
TahunHargaJumlahButiran
2012Harga baharuUSD 28,200Turismo UK; GBP/USD ~1.59
2012Harga baharuUSD 29,800Competizione UK; GBP/USD ~1.59
2015Harga baharuUSD 26,700Yamaha GBP; USD pada ~1.53
2017Harga baharuUSD 22,300Trofeo UK; GBP/USD ~1.29
2019Harga baharuUSD 21,100595 asas GBP; USD pada ~1.28
2019Harga baharuUSD 32,400Esseesse GBP; USD pada ~1.28
2020Harga baharuUSD 24,500Pista GBP; USD pada ~1.28
2021Harga baharuUSD 27,800F595 manual hatchback GBP; USD pada ~1.37
2021Harga baharuUSD 33,300F595 automatik boleh tukar GBP; USD pada ~1.37
2022Harga baharuUSD 28,100595 asas GBP; USD pada ~1.32

Selebihnya kisah ini ada dalam aplikasi

Profil penuh menerangkan sebab setiap varian penting, legenda di sebalik kereta ini dan perkara yang perlu diperiksa sebelum membelinya.

  • Varian

    • Sebab setiap satu daripada 11 varian itu penting
  • Legenda

    • 13 kisah daripada legendanya
    • “Enam rekod Monza sebelum 595 moden”
    • “F595: Formula Italia bertemu Formula 4”
  • Generasi

    • Kisah setiap satu daripada 7 generasi
  • Pasaran

    • 6 perkara untuk diperiksa sebelum beli
Baca profil penuh dalam SPOT

SPOT percuma di iPhone. Profil kereta lengkap disertakan dengan SPOT Plus.

Sumber

Setiap fakta di halaman ini dipautkan kepada sumber yang menjadi asasnya.

Lihat kesemua 27 sumber
  1. Abarth 595 – Wikipedia de.wikipedia.org
  2. Abarth Festival 2025 – May 2025 – Colin On Cars colinoncars.com
  3. Abarth 500 and 595 update | evo evo.co.uk
  4. Used Abarth 500 (2009-2024) buyer’s guide: fast and fun if you can find the right one | Auto Express autoexpress.co.uk
  5. 2013 ABARTH 595 50th Anniversary|アバルトの歴史を刻んだモデル No.051 | ABARTH SCORPION MAGAZINE abarth.jp
  6. Abarth 500 - Wikipedia it.wikipedia.org
  7. Abarth 595 Competizione 180 CV: iniziano le vendite - alVolante alvolante.it
  8. New Abarth F595 celebrates marque’s single-seater links | Auto Express autoexpress.co.uk
  9. Abarth 595 e 695 2023: gamma aggiornata e nuova colorazione - Motori.it motori.it
  10. Abarth 595 Esseesse review - can it stand up to the Ford Fiesta ST? | evo evo.co.uk
  11. Abarth on track with new 595 Yamaha special edition | Auto Express autoexpress.co.uk
  12. Abarth 595 : Evolutions - AUTOMOTIV PRESS automotivpress.fr
  13. 2020 Abarth 595 Pista arrives with 162bhp | evo evo.co.uk
  14. Abarth 595 and 695 updated for 2022 | Auto Express autoexpress.co.uk
  15. Prices revealed for new Abarth 595 Trofeo | Auto Express autoexpress.co.uk
  16. Abarth 595: è tempo di omaggi - alVolante alvolante.it
  17. Fiat 500 "Topolino" - Wikipedia en.wikipedia.org
  18. Fiat 500 - Wikipedia en.wikipedia.org
  19. Fiat Nuova 500 Abarth - Wikipedia it.wikipedia.org
  20. FIAT Abarth 595 SS: piccola e cattiva - Auto Tecnica autotecnica.org
  21. Abarth 595 (2012-2024) review – low on sophistication, big on fun | evo evo.co.uk
  22. SHOOT OUT | 2019 Suzuki Swift Sport vs Abarth 595 Competizione timeslive.co.za
  23. A FAREWELL TO RUBEN WAINBERG - Auto&Design autodesignmagazine.com
  24. Quartostile - FIAT 595 Abarth quartostile.com
  25. Abarth Day 2016, pasamos un sábado entre escorpiones actualidadmotor.com
  26. スコーピオンナは十人十色。アバルトと“いま”を楽しむ女性たちの声を紹介 | ABARTH SCORPION MAGAZINE abarth.jp
  27. Used Abarth 595 review - ReDriven redriven.com
  • de.wikipedia.org
  • colinoncars.com
  • evo.co.uk
  • autoexpress.co.uk
  • abarth.jp
  • it.wikipedia.org
  • alvolante.it
  • motori.it
  • automotivpress.fr
  • en.wikipedia.org
  • autotecnica.org
  • timeslive.co.za
  • autodesignmagazine.com
  • quartostile.com

Kredit foto