Foto van een Citroën C3

Citroën C3

Vijf manieren om de hemel te openen: de Pluriel-cabrio uit de C3-familie.1

Uitgezocht op 23 oktober 2026 met 31 bronnen

Ook wel

  • The VisiospaceEuropese reclameslogan voor de C3 uit 2010, die de grote voorruit en het verbeterde uitzicht benadrukt.1
  • le VisiodriveReclamebijnaam voor de C3 II, geïnspireerd op de Zénith-voorruit.2
  • mini-CactusBijnaam voor de derde generatie C3, die hem met de C4 Cactus vergelijkt.13
  • hatchback with a twistCitroëns omschrijving van de vorm van de C3 voor de Indiase markt: een mix van hatchback en SUV.4

In één oogopslag

0100200
57–120 hpVermogen
01020
8,9–16,5 s0–100 km/h
0100200
107–193 km/hTopsnelheid
0150300
94–270 N·mKoppel
07501,500
948–1.135 kgGewicht

De koraalrode boog beslaat de hele familie, van de rustigste tot de wildste versie.1291014

Motor
Mk1–3: 1.0–1.6 L benzine, 1.4–1.6 L diesel; Mk4: benzine/hybride/elektrisch1713
Motor- en aandrijflay-out
Motor voorin, voorwielaandrijving (modellen met verbrandingsmotor)1
Versnellingsbak
Handgeschakeld met 5/6 versnellingen; SensoDrive/ETG; automaat met 4/6 versnellingen; Mk4-hybride met DCT113
Productielocatie
Mk1: Aulnay-sous-Bois, Frankrijk; Europese Mk3/4: Trnava, Slowakije11213
Gebouwde exemplaren
Mk1: 2,250,150; Europese Mk3: 1,159,302169

Het verhaal

De opvolger van de Saxo uit 2002 combineerde een ontwerp van Donato Coco met het PSA PF1-platform. Een aparte C3, in 2021 onthuld voor India en Latijns-Amerika, kreeg dezelfde naam als de Europese hatchback.15

2002: C3 volgt de Saxo op20022004: Stop & Start start weer in 0.4 seconden20042009: Mk2 biedt 108 graden uitzicht20092016: Mk3: Airbumps en ingebouwde camera20162020: Sylvain Henry geeft de Mk3 een nieuw gezicht20202021: Een tweede C3 voor India en Latijns-Amerika20212023: Indiase eC3: 29.2 kWh en 320 km20232024: India's ë-C3: nul sterren voor volwassenveiligheid · Mk4 krijgt benzine, hybride en elektrisch2024 Citroën AX: 1986–1998Citroën AXCitroën Saxo: 1996–2003Citroën SaxoCitroën C3 I (FC/FN): 2002–2012FC/FNCitroën C3 II (SC / A51): 2009–2020SC / A51Citroën C3 III (Europe) (SX/SY): 2016–2024SX/SYCitroën C3 IV: 2024–present 198519901995200020052010201520202025
GeneratiesVoorgangers en opvolgersMijlpalen12691213192021
Toon de cijfers
JaarWat er gebeurde
1986–1998Citroën AX
1996–2003Citroën Saxo
2002–2012Citroën C3 I (FC/FN)
2009–2020Citroën C3 II (SC / A51)
2016–2024Citroën C3 III (Europe) (SX/SY)
2024–presentCitroën C3 IV
2002C3 volgt de Saxo op
2004Stop & Start start weer in 0.4 seconden
2009Mk2 biedt 108 graden uitzicht
2016Mk3: Airbumps en ingebouwde camera
2020Sylvain Henry geeft de Mk3 een nieuw gezicht
2021Een tweede C3 voor India en Latijns-Amerika
2023Indiase eC3: 29.2 kWh en 320 km
2024India's ë-C3: nul sterren voor volwassenveiligheid
2024Mk4 krijgt benzine, hybride en elektrisch
  1. 2002

    C3 volgt de Saxo op

    De vijfdeurs opvolger van de Saxo gaat in april in productie en deelt zijn PSA PF1-basis met de Peugeot 206.1

  2. 2004

    Stop & Start start weer in 0.4 seconden

    De oorspronkelijke 1.4i combineert SensoDrive met een omkeerbare dynamo: Stop & Start zet de motor onder 5 km/h uit en start hem weer zodra je de rem loslaat.6

  3. 2009

    Mk2 biedt 108 graden uitzicht

    De Mk2 verschijnt in november met samen met BMW ontwikkelde Prince-benzinemotoren en 108 graden zicht door de voorruit; Euro NCAP kent hem vier sterren toe.17

  4. 2016

    Mk3: Airbumps en ingebouwde camera

    De Mk3 van Cyril Pietton verschijnt tijdens de ontwerpperiode van Alexandre Malval, met Airbumps en ConnectedCAM voor foto's en opnames van ongevallen.189

  5. 2020

    Sylvain Henry geeft de Mk3 een nieuw gezicht

    Bij de facelift in juni krijgt de auto grillelamellen geïnspireerd op de CXperience, aangepaste Airbumps en nieuwe Advanced Comfort-stoelen.89

  6. 2021

    Een tweede C3 voor India en Latijns-Amerika

    Een aparte C3 van 3.98 meter wordt onthuld voor India en Latijns-Amerika; onder de 4 meter valt hij in India in een lagere belastingschijf.5

  7. 2023

    Indiase eC3: 29.2 kWh en 320 km

    De in India gebouwde eC3 heeft een accupakket van 29.2 kWh; Citroën claimt een ARAI-actieradius van 320 km en ongeveer een uur voor DC-laden van 10–80%.1011

  8. 2024

    India's ë-C3: nul sterren voor volwassenveiligheid

    Global NCAP geeft de in India gebouwde ë-C3 met twee airbags nul sterren voor volwassenveiligheid en één voor kinderveiligheid; ESC ontbreekt op alle uitvoeringen.11

  9. 2024

    Mk4 krijgt benzine, hybride en elektrisch

    Het Mk4-aanbod omvat benzinemotoren en een elektrische versie met 44 kWh; een 48 V-hybride met dubbele koppeling is aangekondigd, met leveringen gepland voor 2025.1213

Alle generaties

Vermogen door de jaren heen

Van 60 hp naar 120 hp in 8 jaar.

050100150 2005201020152020 hp 2002 · 60 hp · Mk1 1.1i2002 · 109 hp · Mk1 1.6i 16V2005 · 109 hp · Mk1 1.6 HDi2010 · 110 hp · Mk2 1.6 HDi (UK)2010 · 120 hp · Mk2 1.6 VTi (UK)2017 · 67 hp · Mk3 PureTech 68 (UK)2017 · 81 hp · Mk3 PureTech 82 (UK)2017 · 99 hp · Mk3 1.6 BlueHDi 100 (UK)2017 · 109 hp · Mk3 PureTech 110 (UK)2022 · 82 hp · India 1.2 atmosferisch2022 · 110 hp · India 1.2 turbo PureTech2023 · 57 hp · Elektrische eC3 voor India 120 hp Mk2 1.6 VTi (UK) 60 hp Mk1 1.1i
14910111214
Toon de cijfers
JaarVermogen (hp)Model
200260Mk1 1.1i
2002109Mk1 1.6i 16V
2005109Mk1 1.6 HDi
2010110Mk2 1.6 HDi (UK)
2010120Mk2 1.6 VTi (UK)
201767Mk3 PureTech 68 (UK)
201781Mk3 PureTech 82 (UK)
201799Mk3 1.6 BlueHDi 100 (UK)
2017109Mk3 PureTech 110 (UK)
202282India 1.2 atmosferisch
2022110India 1.2 turbo PureTech
202357Elektrische eC3 voor India

Versies

10 versies die je moet kennen, met hun vermogen.

  • Standaardversie

    C3 I base / Pack Ambiance / Pack Clim / Exclusive

  • Standaardversie

    C3 II VT / VTR+ / Airdream+ / Exclusive

    2010–2016

  • C3 III Touch / Feel / Flair

    Standaardversie

    C3 III Touch / Feel / Flair

    2017–2019

  • Standaardversie

    C3 PureTech 83 C-Series

    2021

    82 hp
  • Standaardversie

    C3 I Stop & Start

    2004

  • C3 I X-TR (Europe)

    Speciale editie

    C3 I X-TR (Europe)

    2004–2008

  • C3 Pluriel / Charleston

    Speciale editie

    C3 Pluriel / Charleston

    2003–2010

  • Speciale editie

    C3 Elle

    2022

  • Gelimiteerde editie

    C3 Saint James

    2021

  • Gelimiteerde editie

    C3 Origins Edition Collector

    2019

Zo herken je hem

Let op

  • C3 I/II: ronde, hoge carrosserie; de C3 II heeft langgerekte koplampen en boemerangvormige achterlichten.2
  • C3 II met Zenith: de voorruit loopt over de hoofden van de voorinzittenden heen; de VT heeft dit glas niet.12
  • C3 III: gesplitste koplampen, ronde carrosserie en optionele Airbumps laag op de deuren.917
  • Indiase C3: gesplitste chevrons met dagrijverlichting, opklapbare handgrepen en een X-vormige zilveren beschermplaat.4
  • Indiase eC3: e/eC3-badges en een laadklep in het rechtervoorscherm; de grille blijft open.1011

Jaar voor jaar

  1. October 2005 (C3 I)

    Twee dikke grillelamellen vervangen drie dunne, de chevrons worden groter, de kentekenplaat voor verhuist omlaag en de achterlichten krijgen transparante middendelen.6

  2. January 2008 (Pluriel)

    Oranje richtingaanwijzers voor, zwarte randen rond de achterlichten, een grille in de bumper in aluminiumgrijs, grotere spiegels en grotere chevrons.16

  3. 2013 (C3 II)

    Led-dagrijverlichting in de bumper, een opvallendere grille met dubbele chevrons en een onderste luchtinlaatsplitter in carrosseriekleur; aangepaste achterlichten en reflectoren.17

  4. 2020 (C3 III)

    De chromen chevronlamellen lopen door tot rond de koplampen; het patroon van de Airbumps op de deuren is aangepast.9

  5. September 2024 (You)

    De basisversie You wisselt ledkoplampen in voor halogeenlampen en glanzend zwarte buitendeurhandgrepen voor matzwarte.13

Verwar hem niet met

  • Citroën C3 Picasso

    De C3 Picasso is de mini-MPV-variant; de C3 II behoudt het ronde profiel van een vijfdeurs hatchback.7

  • Tata Punch

    De Indiase C3 heeft een vergelijkbare vorm en afmetingen; herken hem aan de chevrons die overgaan in de dagrijverlichting en de X-vormige zilveren beschermplaat.4

Tegen zijn rivalen

  • C3 vs. Suzuki Swift 1.2 Hybrid SZ-L

    Prijs zoals getest lager is beter

    C314.180 £
    Suzuki Swift 1.2 Hybrid SZ-L13.984 £
    15
  • Dacia Sandero

    C3 vs. Dacia Sandero

    Verbruik tijdens test

    C348,5 mpg
    Dacia Sandero49,3 mpg
    712

Prijzen

Waarde nu US$ 1,9K–US$ 4,1K2728

NieuwprijsVeilingverkoopWaarde nu
US$ 0US$ 10KUS$ 20KUS$ 30K 20052010201520202025 Waarde nu: US$ 1.900–US$ 4.100 2005 · US$ 19.800 · Frankrijk GNV Pack Ambiance ~$1.24/€2021 · US$ 19.600 · VK C-Series PureTech 83 ~$1.38/£2021 · US$ 25.500 · Frankrijk Saint James handgeschakeld ~$1.18/€2021 · US$ 27.100 · Frankrijk Saint James automaat ~$1.18/€2022 · US$ 7.300 · India basis 1.2 benzine ~$0.0127/Rs2022 · US$ 10.200 · India 1.2 turbo ~$0.0127/Rs 2024 · US$ 11.760 · C3 Pluriel 1.4i Charleston uit 2009, Mullin Collection2024 · US$ 2.470 · C3 Pluriel Code Exclusive uit 2009, 9,200 mi; hamerslag, Ewbank's US$ 11,8K Mullin Collection, 2024
4615183031
Toon de cijfers
JaarPrijsBedragDetail
2005NieuwprijsUS$ 19.800Frankrijk GNV Pack Ambiance ~$1.24/€
2021NieuwprijsUS$ 19.600VK C-Series PureTech 83 ~$1.38/£
2021NieuwprijsUS$ 25.500Frankrijk Saint James handgeschakeld ~$1.18/€
2021NieuwprijsUS$ 27.100Frankrijk Saint James automaat ~$1.18/€
2022NieuwprijsUS$ 7.300India basis 1.2 benzine ~$0.0127/Rs
2022NieuwprijsUS$ 10.200India 1.2 turbo ~$0.0127/Rs
2024VeilingverkoopUS$ 11.760C3 Pluriel 1.4i Charleston uit 2009, Mullin Collection
2024VeilingverkoopUS$ 2.470C3 Pluriel Code Exclusive uit 2009, 9,200 mi; hamerslag, Ewbank's
2026Waarde nuUS$ 1.900–US$ 4.100

De rest van het verhaal staat in de app

Het volledige dossier vertelt waarom elke versie ertoe doet, welke legende achter de auto zit en waar je op moet letten voor je er een koopt.

  • Versies

    • Waarom elk van de 10 versies ertoe doet
  • Legende

    • 13 verhalen uit de legende
    • “Zes zeges, 19 podiumplaatsen, geen titels”
    • “Ogier begon zijn C3-hattrick van 2019 in Monte Carlo”
  • Generaties

    • Het verhaal van elk van de 6 generaties
  • Markt

    • 6 dingen om te checken voor je er een koopt
Lees het volledige dossier in SPOT

SPOT is gratis op iPhone. Volledige modeldossiers krijg je met SPOT Plus.

Bronnen

Elk feit op deze pagina linkt naar de bron waarop het steunt.

Bekijk alle 31 bronnen
  1. Citroën C3 - Wikipedia en.wikipedia.org
  2. Citroën C3 II — Wikipédia fr.wikipedia.org
  3. Citroën C3 review – Supermini sets new standards for comfort in its class, but is it enjoyable to drive? | evo evo.co.uk
  4. 2022 Citroen C3 expected price, features, engine, performance and comfort tested | Autocar India autocarindia.com
  5. 2022 Citroen C3 unveiled for developing markets | CarExpert carexpert.com.au
  6. Citroën C3 I — Wikipédia fr.wikipedia.org
  7. Citroen C3 review (2009-2016) | Auto Express autoexpress.co.uk
  8. Sylvain Henry décrypte la Citroën C3 phase-2 – LIGNES/auto lignesauto.fr
  9. Citroën C3 III — Wikipédia fr.wikipedia.org
  10. Citroen eC3 EV drive, review: battery, price, performance, range, features | Autocar India autocarindia.com
  11. Stellantis zeroes out on safety with Citroën ë-C3 — Global NCAP globalncap.org
  12. Used Citroen C3 (Mk3, 2017-2024) review and buyer's guide | Auto Express autoexpress.co.uk
  13. Prix Citroën C3 (2024). Une version hybride en plus, des équipements en moins - L'argus largus.fr
  14. Used Citroen C3 (Mk2, 2010-2016) review | Auto Express autoexpress.co.uk
  15. Citroen C3 vs Suzuki Swift: 2021 group test review | Auto Express autoexpress.co.uk
  16. La Pluriel phase III re-stylé - C3 Pluriel c3pluriel.fr
  17. New 2022 Citroen C3 Elle unveiled with bespoke design touches | Auto Express autoexpress.co.uk
  18. Citroën C3 (2021) : une édition spéciale Saint-James (+ images) autojournal.fr
  19. Citroën AX - Wikipedia en.wikipedia.org
  20. Citroën Saxo - Wikipedia en.wikipedia.org
  21. Citroen C3 Problems: Common Issues & Repair Costs | FixMyCar whocanfixmycar.com
  22. Citroën C3 WRC - Wikipedia en.wikipedia.org
  23. Citroen C3 Rally2, il bilancio 2021: otto titoli nazionali e il successo nel WRC3 motorsport.motorionline.com
  24. Citroën C3 : elle fait sa star au cinéma passionnement-citroen.com
  25. Dirt Rally 2.0 car list | Motor Sport Magazine motorsportmagazine.com
  26. EA SPORTS™ WRC Car List - March 2025 Update ea.com
  27. Lot 21: Cars Lot Bidding Ends: Thursday 24th July 2025 at 10:17AM - Brightwells brightwells.com
  28. Lot 178: Cars Lot Bidding Ends: Thursday 8th January 2026 at 12:24PM - Brightwells brightwells.com
  29. Prix occasion Citroen C3 : cote et estimation 2026 autoestim.com
  30. 2009 Citroen C3 Pluriel 1.4i Charleston | Gooding Christie’s goodingco.com
  31. LOT:4011A | 2009 Citroen C3 Pluriel 1.4 Code Exclusive Edition Conv... ewbankauctions.co.uk
  • en.wikipedia.org
  • fr.wikipedia.org
  • evo.co.uk
  • autocarindia.com
  • carexpert.com.au
  • autoexpress.co.uk
  • lignesauto.fr
  • globalncap.org
  • largus.fr
  • c3pluriel.fr
  • autojournal.fr
  • whocanfixmycar.com
  • motorsport.motorionline.com
  • passionnement-citroen.com

Fotoverantwoording