Honda HR-V çizimi

Honda HR-V

2016 HR-V: ortaya yerleştirilen yakıt deposu sayesinde arka koltuk zemine tamamen düz katlanabiliyordu.1

22 Ekim 2026 tarihinde 32 kaynaktan araştırıldı

Diğer adları

  • Joy MachineHonda bu adı ilk neslin basılı reklamlarında kullandı; UK pazarlamasında özellikle önden çekişli versiyonla özdeşleşti.23
  • Beauty with BrainsHonda Malaysia'nın pazarlamada kullandığı bu ad, HR-V'nin cazibesini geniş kabini, kullanım kolaylığı ve pratik özellikleriyle ilişkilendiriyordu.4

Sayılarla

0100200
103,5–180 hpGüç
07.515
7,8–12 s0–100 km/h
0100200
162–198 km/hAzami hız
0150300
135–253 N·mTork
07501,500
1.180–1.494 kgAğırlık

Mercan rengi yay, ailenin en sakin versiyonundan en vahşisine kadar uzanır.5678131415

Motor
1,5–2,0 L dört silindirli motorlar: benzinli, turbo, dizel ve hibrit; pazara ve nesle göre değişir611
Motor ve çekiş düzeni
Önde motor; önden çekiş veya dört tekerlekten çekiş6
Şanzıman
5/6 ileri manuel, CVT; Vezel i-DCD: 7 ileri DCT; e:HEV: e-CVT6912
Üretim yeri
İlk nesil: Suzuka, Japan; US 2016: Celaya, Mexico6

Hikâyesi

Honda'nın Small is Smart yaklaşımıyla, aktif genç alıcılar için geliştirilen HR-V, ilerleyen yıllarda iç mekân verimliliğiyle öne çıktı: US pazarındaki 2016 modelin ortaya yerleştirilen yakıt deposu, Magic Seat koltuğun zemine tamamen düz katlanmasını sağlıyordu.156

NesillerDönüm noktaları69
Sayıları göster
YılNe oldu
2013–2022Honda HR-V / Vezel (RU)
2021–presentHonda HR-V / Vezel (global) (RV)
2022–presentHonda HR-V (North America) / ZR-V (RZ)
19981,6 litrelik HR-V, Japan pazarında satışa çıkıyor
2006İlk neslin üretimi sona eriyor
2015US manuel versiyonu: 60 mil/sa hıza 8,4 saniye
2018Malaysia için 1,020 otomobillik Mugen serisi
2019UK Sport, 180 bg ve manuel şanzımana kavuşuyor
2021Yeni HR-V, Avrupa pazarında yalnızca hibrit
2024Küresel modelin makyajı ön tasarımı değiştiriyor
  1. 1998

    1,6 litrelik HR-V, Japan pazarında satışa çıkıyor

    22 Eylül'de başlayan satışlarda genç alıcılara kompakt bir gövde ve 104 bg SOHC veya 123 bg VTEC motor seçenekleri sunuldu.5

  2. 2006

    İlk neslin üretimi sona eriyor

    İlk HR-V'nin üretimi durdu. İsim, yedi yıllık aranın ardından üçüncü nesil Fit temelli bir modelle geri döndü.36

  3. 2015

    US manuel versiyonu: 60 mil/sa hıza 8,4 saniye

    2016 US HR-V, mayısta satışa çıktı. Test edilen altı ileri manuel versiyon 60 mil/sa hıza 8,4 saniyede ulaştı; AWD, deri döşeme ve navigasyon için CVT şarttı.67

  4. 2018

    Malaysia için 1,020 otomobillik Mugen serisi

    V temelli Mugen Limited Edition; ön, arka ve yan alt spoylerler, bagaj kapağı spoyleri ve özel ızgaranın da yer aldığı dokuz parçalık bir kit sunuyordu.4

  5. 2019

    UK Sport, 180 bg ve manuel şanzımana kavuşuyor

    Civic kökenli 1,5 litrelik VTEC turbo motor, 240 Nm tork ve altı ileri manuel şanzımanla önden çekişli Sport için açıklanan 0–100 km/sa süresi 7,8 saniyeydi.8

  6. 2021

    Yeni HR-V, Avrupa pazarında yalnızca hibrit

    Küresel model 18 Şubat'ta tanıtıldı. Avrupa pazarına yalnızca 1,5 litrelik e:HEV hibrit sunuldu; yüksek yükler için oturakları yukarı kaldırılabilen Magic Seats korundu.910

  7. 2024

    Küresel modelin makyajı ön tasarımı değiştiriyor

    14 Mart'taki tanıtımda yenilenen ön yüz ve arka LED ışık grafikleriyle birlikte e:HEV enerji yönetimindeki değişiklikler de görücüye çıktı.9

Tüm nesiller

Yıllara göre güç

21 yılda 104 hp’den 180 hp’ye.

050100150200 20002005201020152020 hp 1998 · 104 hp · Japan 1,6 SOHC1998 · 123 hp · Japan 1,6 VTEC2013 · 150 hp · Japan Vezel Hybrid (sistem)2016 · 141 hp · US 1,8 i-VTEC2019 · 180 hp · UK Sport 1,5 VTEC Turbo2021 · 129 hp · UK e:HEV Advance (çekiş motoru)2022 · 175 hp · Indonesia Turbo RS2023 · 158 hp · US 2,0 litre 180 hp UK Sport 1,5 VTEC Turbo 104 hp Japan 1,6 SOHC
1568910111216
Sayıları göster
YılBeygir gücüModel
1998104Japan 1,6 SOHC
1998123Japan 1,6 VTEC
2013150Japan Vezel Hybrid (sistem)
2016141US 1,8 i-VTEC
2019180UK Sport 1,5 VTEC Turbo
2021129UK e:HEV Advance (çekiş motoru)
2022175Indonesia Turbo RS
2023158US 2,0 litre

Versiyonlar

Bilinmeye değer 11 versiyon ve güçleri.

  • Standart versiyon

    J / J4

    1998

    104 hp
  • Standart versiyon

    LX / Sport / EX-L (US)

    2023

    158 hp
  • Standart versiyon

    Sport / Touring (US)

    2019

    141 hp
  • Performans

    JS4 VTEC

    1998

    123 hp
  • Sport 1.5 VTEC Turbo (UK)

    Performans

    Sport 1.5 VTEC Turbo (UK)

    2019

    180 hp
  • Turbo RS (Indonesia)

    Performans

    Turbo RS (Indonesia)

    2022–2025

    175 hp
  • VEZEL e:HEV X HuNT package

    Özel seri

    VEZEL e:HEV X HuNT package

    2024

  • VEZEL e:HEV Z PLaY package

    Özel seri

    VEZEL e:HEV Z PLaY package

    2024

  • VEZEL Touring Modulo X / Hybrid Modulo X

    Özel seri

    VEZEL Touring Modulo X / Hybrid Modulo X

    2019

  • Sınırlı üretim

    Black Edition (UK)

    2017

  • Sınırlı üretim

    Mugen Limited Edition (Malaysia)

    2018

Nasıl ayırt edilir?

Nelere bakmalı

  • İlk nesil: her farın içinde iki yuvarlak lamba ve belirgin çamurluk genişletmeleri.22
  • İlk nesil: üç kapılı veya daha uzun beş kapılı gövde.6
  • İkinci nesil: keskin biçimde yükselen yan gövde çizgisi ve cam bölgesine gizlenmiş arka kapı kolları.112
  • Küresel üçüncü nesil: gövde renginde yatay ızgara çıtaları ve arkada boydan boya uzanan LED ışık şeridi.9
  • 2023 US modeli: uzun kaput, büyük ızgara, birbirinden uzak konumlandırılmış farlar ve bagaj kapağı spoyleri.11

Yıl yıl

  1. 2001 (Japan)

    İlk nesle petek desenli ızgara ile daha büyük ön ve arka tamponlar eklenir.22

  2. 2003 (Japan)

    Son güncellemeyle ön spoyler gelir; üç kapılı gövde seçeneklerden çıkarılır.22

  3. 2018 (Japan)

    Vezel; yenilenen krom ızgara çıtası, Civic benzeri LED farlar, yeni ön tampon ve bagaj kapağındaki ince krom şeritle güncellenir.6

  4. 2019 (US)

    Yeni projektör farların üzerinden koyu krom bir kanat uzanır; füme arka sinyal camlarını ince bir krom şerit birleştirir.17

  5. 2024 (Europe)

    Makyaj, yenilenen ön yüz ve arka aydınlatmayla kendini gösterir; koyu renkli arka camlar standart olur, Advance Style Plus ürün gamına katılır.923

  6. 2026 (US)

    LX gri 17 inç jantlara, Sport yenilenen siyah 18 inç jantlara ve siyah bagaj kapağı armalarına kavuşur; EX-L ise yüzeyi işlenmiş 18 inç jantlara geçer. LX'e koyu renkli arka camlar eklenir.24

Bunlarla karıştırma

  • Honda XR-V (second generation HR-V relative)

    China pazarı için geliştirilen kardeş modelin ön ve arka tasarımı farklıdır; daha dar LED stopları arka bölüm boyunca uzanır.6

  • Honda CR-V

    İkinci nesil HR-V daha küçüktür; onu eğimli, coupe benzeri tavanından ve cam bölgesine gizlenmiş arka kapı kollarından tanıyabilirsin.612

Rakiplerine karşı

  • Renault Captur E-Tech Hybrid

    HR-V vs Renault Captur E-Tech Hybrid

    Testte yakıt ekonomisi

    HR-V55,1 mpg (UK)
    Renault Captur E-Tech Hybrid54,3 mpg (UK)
    10
  • HR-V vs SEAT Arona 1.0 TSI DSG

    Testte yakıt ekonomisi

    HR-V55,1 mpg (UK)
    SEAT Arona 1.0 TSI DSG43,5 mpg (UK)
    10
  • Toyota Corolla Cross XLE AWD

    HR-V vs Toyota Corolla Cross XLE AWD

    0–97 km/sa (yaklaşık) düşük olan daha iyi

    HR-V9,8 s
    Toyota Corolla Cross XLE AWD9,3 s
    26
  • HR-V vs Hyundai Kona Hybrid Ultimate

    Liste fiyatı düşük olan daha iyi

    HR-V36.295 £
    Hyundai Kona Hybrid Ultimate34.225 £
    14

Fiyatlar

Bugünkü değer $12,5 B–$24,0 B28

Sıfır fiyatıMüzayede satışıBugünkü değer
$0$10 B$20 B$30 B$40 B 200020052010201520202025 Bugünkü değer: $12.467–$23.956 2016 · $19.995 · US başlangıç versiyonu2019 · $21.515 · US LX FWD, teslimat bedeli dahil2019 · $29.535 · US Touring AWD, teslimat bedeli dahil2023 · $24.895 · US LX FWD2026 · $27.595 · US LX FWD, teslimat bedeli dahil2026 · $29.395 · US Sport FWD, teslimat bedeli dahil2026 · $31.445 · US EX-L FWD, teslimat bedeli dahil 1998 · 1,298 · Japan/Tokyo J 5MT, 1998; yaklaşık JPY130/USD, vergi hariç 2025 · $9.300 · 1999 HR-V 4WD 5 ileri, 54k mil, BaT $9,3 B BaT, 2025
5715172430
Sayıları göster
YılFiyatTutarAyrıntı
1998Lansman fiyatı$9.985Japan/Tokyo J 5MT, 1998; yaklaşık JPY130/USD, vergi hariç
2016Sıfır fiyatı$19.995US başlangıç versiyonu
2019Sıfır fiyatı$21.515US LX FWD, teslimat bedeli dahil
2019Sıfır fiyatı$29.535US Touring AWD, teslimat bedeli dahil
2023Sıfır fiyatı$24.895US LX FWD
2026Sıfır fiyatı$27.595US LX FWD, teslimat bedeli dahil
2026Sıfır fiyatı$29.395US Sport FWD, teslimat bedeli dahil
2026Sıfır fiyatı$31.445US EX-L FWD, teslimat bedeli dahil
2025Müzayede satışı$9.3001999 HR-V 4WD 5 ileri, 54k mil, BaT
2026Bugünkü değer$12.467–$23.956

Hikâyenin devamı uygulamada

Dosyanın tamamı her versiyonun neden önemli olduğunu, otomobilin ardındaki efsaneyi ve satın almadan önce nelere bakman gerektiğini anlatıyor.

  • Versiyonlar

    • 11 versiyonun her biri neden önemli
  • Efsane

    • Efsanesinden 10 hikâye
    • “Honda Meta Race'te HR-V kullan”
    • “Daisuke Akojima'nın küresel üçüncü nesli”
  • Nesiller

    • 5 neslin her birinin hikâyesi
  • Piyasa

    • Satın almadan önce kontrol etmen gereken 6 şey
    • Fiyatlar nereye gidiyor ve neden
Dosyanın tamamını SPOT’ta oku

SPOT, iPhone’da ücretsiz. Eksiksiz otomobil dosyaları SPOT Plus ile gelir.

Kaynaklar

Bu sayfadaki her bilgi, dayandığı kaynağa bağlanır.

32 kaynağın tümünü gör
  1. 2016 Honda HR-V Press Kit hondanews.com
  2. Honda Teases Successor To The World's Most Tepid Car jalopnik.com
  3. Ode to Joy – Driven to Write driventowrite.com
  4. Honda HR-V Mugen Limited Edition Now Available To Thrill Malaysians | Press Release | Honda Malaysia honda.com.my
  5. Jムーバーシリーズ第二弾 新しいジャンルのクルマ ホンダ「HR-V」を新発売 | Honda 企業情報サイト global.honda
  6. Honda HR-V - Wikipedia en.wikipedia.org
  7. 2016 Honda HR-V FWD Manual Instrumented Test – Review – Car and Driver caranddriver.com
  8. New Honda HR-V Sport 2019 review | Auto Express autoexpress.co.uk
  9. Honda HR-V (third generation) - Wikipedia en.wikipedia.org
  10. Honda HR-V vs Renault Captur vs SEAT Arona: 2021 group test review | Auto Express autoexpress.co.uk
  11. 2023 Honda HR-V Press Kit hondanews.com
  12. Honda to Begin Sales of New Vehicle "VEZEL" | Honda Global Corporate Website global.honda
  13. Używana Honda HR-V (1999-2006) - Motoryzacja w INTERIA.PL motoryzacja.interia.pl
  14. Hyundai Kona vs Honda HR-V: hybrid SUVs battle for supremacy | Auto Express autoexpress.co.uk
  15. Tested: 2023 Honda HR-V Surprises with Excellent Ride and Redesign caranddriver.com
  16. 2022 Honda HR-V launched in Indonesia - four variants, 1.5 litre NA and turbo versions; fr RM104,738 - paultan.org paultan.org
  17. 2019 Honda HR-V Gets New Look, New Trims, Apple CarPlay™ and Android Auto™ Integration and Available Honda Sensing® hondanews.com
  18. 「VEZEL」をマイナーモデルチェンジし発売 | Honda 企業情報サイト global.honda
  19. 「VEZEL TOURING Modulo X/VEZEL HYBRID Modulo X」を発売 | Honda 企業情報サイト global.honda
  20. Used Honda HR-V (Mk2, 2015-2021) buyer's guide: a spacious small SUV | Auto Express autoexpress.co.uk
  21. Honda HR-V gets Black Edition treatment | Auto Express autoexpress.co.uk
  22. 「3ドアでハイランダー、スタイリッシュでクロカン」、ホンダHR-Vは不思議なクルマだった【時代が追いつけなかったクルマ】 - Webモーターマガジン web.motormagazine.co.jp
  23. Used Honda HR-V (Mk3, 2021-date) buyer’s guide: small SUV suits the city | Auto Express autoexpress.co.uk
  24. 2026 Honda HR-V Debuts New Styling and Tech Upgrades to Grow Popularity with Young Buyers hondanews.com
  25. Honda HR-V Used Car Research & History | GoAuto goauto.com.au
  26. 2023 Honda HR-V First Test Review: 0–60 MPH in How Long? motortrend.com
  27. Honda dan Telkom Hadirkan Keseruan Balap :: Honda Indonesia honda-indonesia.com
  28. Honda HR-V Resale Value and Depreciation - iSeeCars.com iseecars.com
  29. 2023 Honda HR-V Rear Windows Shattering | CarComplaints.com carcomplaints.com
  30. No Reserve: 1999 Honda HR-V 4WD 5-Speed for sale on BaT Auctions - sold for $9,300 on August 20, 2025 (Lot #206,137) | Bring a Trailer bringatrailer.com
  31. 2016 Honda HR-V Price, Value, Depreciation & Reviews | Kelley Blue Book kbb.com
  32. 2023 Honda HR-V Price, Cost-to-Own, Reviews & More | Kelley Blue Book kbb.com
  • hondanews.com
  • jalopnik.com
  • driventowrite.com
  • honda.com.my
  • global.honda
  • en.wikipedia.org
  • caranddriver.com
  • autoexpress.co.uk
  • motoryzacja.interia.pl
  • paultan.org
  • web.motormagazine.co.jp
  • goauto.com.au
  • motortrend.com
  • honda-indonesia.com

Fotoğraf künyeleri