Foto van een Smart Forfour

Smart Forfour

Forfour Brabus uit 2005: een verrassing met turbo en 174 pk, goed voor 221 km/u.1

Uitgezocht op 30 oktober 2026 met 33 bronnen

Ook wel

  • anti-smartDe bijnaam dook op in een Brabus-test uit 2005, omdat de turbomotor Smart afrekende met zijn trage, zuinige imago.2

In één oogopslag

0100200
60–174 hpVermogen
01020
6,9–15,9 s0–100 km/h
0125250
130–221 km/hTopsnelheid
0150300
91–230 N·mKoppel
07501,500
965–1.200 kgGewicht

De koraalrode boog beslaat de hele familie, van de rustigste tot de wildste versie.17101112

Motor
W454: 1,1–1,5 L benzine-I3/I4, 1,5 L diesel-I3; W453: 0,9–1,0 L I3/EV1
Motor- en aandrijflay-out
W454: motor voorin, voorwielaandrijving; W453: motor achterin, achterwielaandrijving19
Versnellingsbak
W454: handgeschakeld met 5 versnellingen/6-traps AMT; W453 benzine: handgeschakeld met 5 versnellingen/6-traps twinamic DCT1
Productielocatie
W454: NedCar, Born, Nederland; W453: Revoz, Novo Mesto, Slovenië17
Gebouwde exemplaren
Tweede generatie: 248.8561

Het verhaal

GeneratiesVoorgangers en opvolgersMijlpalen13121321
Toon de cijfers
JaarWat er gebeurde
2001Smart tridion4 concept
2004–2006Smart Forfour (W454)
2013Smart Fourjoy concept
2014–2021Smart Forfour (W453)
2004Smarts eerste vierzitter verschijnt
2005Brabus: 174 pk en 221 km/u
2006Einde voor de Colt-basis
2014Na acht jaar terug
2016W453 Brabus: 40% kortere overbrenging
2018Electric Drive krijgt de naam EQ
2019Smart stopt met benzinemodellen
2021Productie van de EQ Forfour stopt
  1. 2004

    Smarts eerste vierzitter verschijnt

    De eerste Forfour mikt op kopers die luxe in een kleine auto zoeken. Bij de introductie zijn stabiliteitscontrole en vier schijfremmen standaard.3

  2. 2005

    Brabus: 174 pk en 221 km/u

    Een Mitsubishi-turbomotor stuwt de Brabus van de eerste generatie in 6,9 seconden van 0 naar 100 km/u.1

  3. 2006

    Einde voor de Colt-basis

    Tegenvallende verkoopcijfers maken een einde aan de productie van de oorspronkelijke Forfour, gebouwd op techniek van de Mitsubishi Colt.1

  4. 2014

    Na acht jaar terug

    De op de Renault Twingo gebaseerde comeback heeft achterwielaandrijving en standaard Crosswind Assist. Euro NCAP: vier sterren; volwassenen 78%, kinderen 77%, voetgangers 65%, veiligheidssystemen 56%.145

  5. 2016

    W453 Brabus: 40% kortere overbrenging

    De Brabus met motor achterin heeft een 0,9 L turbomotor met drie cilinders en 107 pk. De verhoudingen van de zestraps automaat met dubbele koppeling zijn 40% korter dan die van de gewone Forfour.16

  6. 2018

    Electric Drive krijgt de naam EQ

    De elektrische Forfour heet voortaan EQ. Modellen uit 2017–2019 hebben een boordlader van 7 kW, met een upgrade naar 22 kW.78

  7. 2019

    Smart stopt met benzinemodellen

    De productie van benzinemodellen eindigt. De vernieuwde EQ voor 2020 krijgt standaard 22 kW-laadvermogen en laadt in slechts 40 minuten op van 10 tot 80%.19

  8. 2021

    Productie van de EQ Forfour stopt

    De productie van de elektrische Forfour stopt en daarmee eindigt ook de tweede generatie.1

Alle generaties

Vermogen door de jaren heen

Van 67 hp naar 174 hp in 1 jaar.

050100150200 2004200620082010201220142016 hp 2004 · 67 hp · W454 1.5 cdi instapmodel2004 · 74 hp · W454 1.12004 · 94 hp · W454 1.3 / 1.5 cdi2004 · 107 hp · W454 1.52004 · 120 hp · W454 edition sportstyle2005 · 63 hp · W454 Pure instapmodel2005 · 174 hp · W454 Brabus2014 · 70 hp · W453 1.02014 · 89 hp · W453 0.9 turbo2015 · 60 hp · W453 1.0 instapmodel2016 · 107 hp · W453 Brabus 174 hp W454 Brabus 67 hp W454 1.5 cdi instapmodel
1713
Toon de cijfers
JaarVermogen (hp)Model
200467W454 1.5 cdi instapmodel
200474W454 1.1
200494W454 1.3 / 1.5 cdi
2004107W454 1.5
2004120W454 edition sportstyle
200563W454 Pure instapmodel
2005174W454 Brabus
201470W453 1.0
201489W453 0.9 turbo
201560W453 1.0 instapmodel
2016107W453 Brabus

Versies

9 versies die je moet kennen, met hun vermogen.

  • Standaardversie

    W454 Pure / Pulse / Passion / Purestyle / Coolstyle

    2004–2006

  • Speciale editie

    W453 Night Sky

  • W453 Brabus Sport

    Speciale editie

    W453 Brabus Sport

  • W453 Crosstown Edition

    Speciale editie

    W453 Crosstown Edition

    2017

  • W454 Brabus

    Sportversie

    W454 Brabus

    2005–2006

    174 hp
  • Gelimiteerde editie

    W453 Edition 1

    2014

  • Gelimiteerde editie

    W454 blackbasic Welcome Edition

    2004

    74 hp
  • Gelimiteerde editie

    W454 edition sportstyle

    2004

    120 hp
  • Gelimiteerde editie

    W454 HUGO Hugo Boss special edition

    2004

    5 gebouwd

Zo herken je hem

Let op

  • W454: dubbele koplampen, twee ventilatieopeningen in de motorkap en een contrasterend Tridion-frame.112
  • W454: de achterlichtunits bevatten drie ronde elementen.112
  • W453: styling als die van de Fortwo, maar met vier portieren.120

Jaar voor jaar

  1. 2004–2006

    Vroege W454 Pulse-modellen hadden stalen velgen; bij een latere uitrustingsupdate kregen Pulse en Passion nieuwe lichtmetalen velgen.1213

  2. 2017

    De Electric Drive herken je aan de tekst 'electric drive' voor- en achterop.7

Verwar hem niet met

  • Smart Fortwo

    Tweede generatie: de Forfour heeft vier portieren en is 80 cm langer dan de Fortwo met twee portieren.1720

Tegen zijn rivalen

  • SEAT Mii by Mango

    Forfour vs. SEAT Mii by Mango

    Prijs van de testauto lager is beter

    Forfour14.295 £
    SEAT Mii by Mango12.510 £
    10
  • Renault Twingo Dynamique SCe 70

    Forfour vs. Renault Twingo Dynamique SCe 70

    Rijklaarprijs lager is beter

    Forfour12.315 £
    Renault Twingo Dynamique SCe 7010.995 £
    10
  • Renault Twingo GT

    Forfour vs. Renault Twingo GT

    Basisprijs lager is beter

    Forfour16.940 £
    Renault Twingo GT13.755 £
    6

Prijzen

Waarde nu US$ 5,1K–US$ 9,6K2829

NieuwprijsVeilingverkoopWaarde nu
US$ 0US$ 10KUS$ 20KUS$ 30KUS$ 40K 20052010201520202025 Waarde nu: US$ 5.130–US$ 9.585 2004 · US$ 14.276 · Zwitserse blackbasic; ~CHF1=$0.812005 · US$ 31.295 · Brabus in het VK; ~GBP1=$1.822014 · US$ 15.168 · Basismodel in Polen; ~PLN1=$0.322015 · US$ 18.842 · Prime-basisprijs in het VK; ~GBP1=$1.532017 · US$ 21.853 · Brabus-basisprijs in het VK; ~GBP1=$1.292020 · US$ 22.125 · EQ-basisprijs in het VK, subsidie; ~GBP1=$1.28 2025 · US$ 5.130 · Night Sky Prime uit 2015, 64.490 mi (~USD), Ewbank's (hammer)2025 · US$ 9.585 · Passion Premium automaat uit 2016, 1.608 mi (~USD), Ewbank's (hammer)2026 · US$ 2.310 · Forfour 1.3 uit 2004, 108.834 km; hamerprijs, Alcopa Auction Nancy US$ 9,6K Ewbank's (hammer), 2025
235691026282933
Toon de cijfers
JaarPrijsBedragDetail
2004NieuwprijsUS$ 14.276Zwitserse blackbasic; ~CHF1=$0.81
2005NieuwprijsUS$ 31.295Brabus in het VK; ~GBP1=$1.82
2014NieuwprijsUS$ 15.168Basismodel in Polen; ~PLN1=$0.32
2015NieuwprijsUS$ 18.842Prime-basisprijs in het VK; ~GBP1=$1.53
2017NieuwprijsUS$ 21.853Brabus-basisprijs in het VK; ~GBP1=$1.29
2020NieuwprijsUS$ 22.125EQ-basisprijs in het VK, subsidie; ~GBP1=$1.28
2025VeilingverkoopUS$ 5.130Night Sky Prime uit 2015, 64.490 mi (~USD), Ewbank's (hammer)
2025VeilingverkoopUS$ 9.585Passion Premium automaat uit 2016, 1.608 mi (~USD), Ewbank's (hammer)
2026VeilingverkoopUS$ 2.310Forfour 1.3 uit 2004, 108.834 km; hamerprijs, Alcopa Auction Nancy
2026Waarde nuUS$ 5.130–US$ 9.585

De rest van het verhaal staat in de app

Het volledige dossier vertelt waarom elke versie ertoe doet, welke legende achter de auto zit en waar je op moet letten voor je er een koopt.

  • Versies

    • Waarom elk van de 9 versies ertoe doet
  • Legende

    • 14 verhalen uit de legende
    • “912 Forfours in één prijstrekking”
    • “Pulics hillclimb-special met 600–800 pk”
  • Generaties

    • Het verhaal van elk van de 5 generaties
  • Markt

    • 6 dingen om te checken voor je er een koopt
    • Waar de prijzen heen gaan, en waarom
Lees het volledige dossier in SPOT

SPOT is gratis op iPhone. Volledige modeldossiers krijg je met SPOT Plus.

Bronnen

Elk feit op deze pagina linkt naar de bron waarop het steunt.

Bekijk alle 33 bronnen
  1. Smart Forfour - Wikipedia en.wikipedia.org
  2. 2005 smart forfour BRABUS review | Car Reviews | by Car Enthusiast carenthusiast.com
  3. Der smart forfour kommt in die smart center: Marktstart des neuen Viersitzers von smart | Presseportal presseportal.ch
  4. Smart ForFour hatchback (2014-2019) - Reliability & safety | Carbuyer carbuyer.co.uk
  5. Na starcie: nowa generacja smarta od 46 600 zł media.mercedes-benz.pl
  6. Smart Brabus Forfour review - prices, specs and 0-60 time | | evo evo.co.uk
  7. Smart forfour: Lohnt sich ein gebrauchter Smart forfour? - AUTO BILD autobild.de
  8. Smart EQ ForFour (2017-2019) range, battery and charging | DrivingElectric drivingelectric.com
  9. New Smart EQ ForFour 2020 review | Auto Express autoexpress.co.uk
  10. Smart ForFour vs Renault Twingo and SEAT Mii | Auto Express autoexpress.co.uk
  11. La nouvelle génération : révolutionnaire, numérique, urbaine media.mercedes-benz.be
  12. Smart Forfour (W454) - Wikipedia it.wikipedia.org
  13. modellhistorie forfour smart-club.de
  14. smart ForFour (2004-2006) — New Car Net newcarnet.co.uk
  15. Smart ForFour hatchback (2014-2019) - Interior & comfort | Carbuyer carbuyer.co.uk
  16. Smart Forfour Crosstown Edition : rêve de mercatique - L'argus largus.fr
  17. Smart ForFour Edition 1 revealed | Carbuyer carbuyer.co.uk
  18. smart forfour edition sportstyle: Des performances accrues et un équipement enrichi pour encore plus de plaisir de conduire media.mercedes-benz.be
  19. smart forfour BRABUS SBR (2006) | El forfour más potente - km77.com km77.com
  20. SMART FORTWO, PASSION AND REASON - Auto&Design autodesignmagazine.com
  21. Frankfurt 2013: Smart Forfour sa vracia. Zatiaľ ako štúdia Fourjoy - Novinky - Auto - pravda.sk pravda.sk
  22. This Smart ForFour Is An Unlikely But Brilliant 600bhp+ Racer | Video | CarThrottle carthrottle.com
  23. EHC: STEFANOVSKI AND PULIC RETURN TO THEIR ROOTS | Federation Internationale de l'Automobile fia.com
  24. Esselunga supermarket and Mercedes give away 912 cars in record-breaking prize draw in Italy | Guinness World Records guinnessworldrecords.com
  25. IGCD.net: smart forfour in SpotRacers igcd.net
  26. Smart Forfour Brabus | evo evo.co.uk
  27. Alles past in de nieuwe smart forfour media.mercedes-benz.be
  28. LOT:3029 | 2015 Smart Forfour 1.0cc Petrol Night Sky Prime. Regist... ewbankauctions.co.uk
  29. LOT:4012 | 2016 Smart FORFOUR 900cc Passion Premium Petrol Automati... ewbankauctions.co.uk
  30. 2005 Smart Forfour Brabus No reserve artcurial.com
  31. Used Smart Forfour Buying Guide, Recalls and UK Numbers carpeep.co.uk
  32. 252 used Smart forfour for sale | AskCar askcar.co.uk
  33. SMART - SMART FORFOUR 1.3 - ES - Mise en service…, adjugé 2 100 € adjuge.io
  • en.wikipedia.org
  • carenthusiast.com
  • presseportal.ch
  • carbuyer.co.uk
  • media.mercedes-benz.pl
  • evo.co.uk
  • autobild.de
  • drivingelectric.com
  • autoexpress.co.uk
  • media.mercedes-benz.be
  • it.wikipedia.org
  • smart-club.de
  • newcarnet.co.uk
  • largus.fr

Fotoverantwoording